انقلاب ژوزه مورینیو برای بازگشت به فوتبال

ژوزه مورینیو سرمربی نامدار پرتغالی فاش کرد که برای بازگشت موفقیت‌آمیز به فوتبال دست به تغییرات زیادی در تفکرات خود زده و حتی دستیارانش را به طور کامل تغییر داده است....

به گزارش مدال؛ هشت ماه پیش بود که «ژوزه مورینیو» از هدایت منچستریونایتد برکنار شد و پس از آن علیرغم داشتن چند پیشنهاد، هدایت هیچ تیمی را برعهده نگرفت اما حالا از تغییرات خود در تیم بعدی‌اش سخن گفته است.

آقای خاص در همین رابطه فاش کرده که در مدت زمان غیبت خود در فوتبال به دنبال تغییر در شیوه‌های مربیگری خود بوده و حالا کمک‌های جدید خود را مشخص کرده است.

سرمربی پرتغالی در این خصوص در مصاحبه با «اسکای اسپورتس» گفت: «من از هیچ چیز پشیمان نیستم. اگر من از گذشته‌ام پشیمان باشم کسانی که از من کمتر موفقیت داشته‌اند چگونه به کار ادامه دهند؟ شما همیشه می‌توانید حسرت بخورید اما باید از آن گذر کنید! من دوران فوق‌العاده‌ای داشتم. هنوز 56 سال دارم و یک بچه هستم. از چارلز داروین به خوبی آموخته‌ام که همیشه بهترین؛ قوی‌ترین و باهوش‌ترین نیست، بهترین کسی‌ست که با تغییرات به بهترین شکل کنار می‌آید. تغییرات همیشه در مسیر پیشرفت نیست و گاهی به بدتر شدن منتج می‌شود اما درک کردن تغییر و آداپته شدن با آن بسیار اهمیت دارد و من در حال حاضر واقعاً به تغییر و تحول در اندیشه‌هایم فکر می‌کنم.»

سرمربی پیشین رئال مادرید و چلسی در مدت زمان دوری خود از میادین مشغول آماده کردن خود برای بازگشت به فوتبال با کادرفنی جدید بوده؛ او هر کجا که پا گذاشت - از زمان حضور در پورتو گرفته تا چلسی - دستیار وفادارش «روی فاریا» را همراه خود می‌برد اما او به تازگی به جرگه سرمربیان پیوسته و هدایت الدحیل قطر را برعهده گرفته است.

آقای خاص نیز اکنون به فکر افتاده تا با چهره‌های جدیدی کار کند: «من تمام وقت مطالعه می‌کنم، می‌اندیشم و به نوآوری و ایجاد انقلاب اعتقاد دارم. ورزش‌های جدیدی را بررسی کرده‌ام، با کمک‌های جدیدم ملاقات‌های فراوانی داشته‌ام و باید بگویم که آنها با دستیارهای پیشین من تفاوت‌های بسیار زیادی دارند زیرا به نظرم زمان تغییر فرا رسیده بود. بحث من بحث شخصی نیست بلکه از لحاظ مسائل علمی و انگیزشی به نظرم زمان تغییر بود. ما با هم صحبت کرده و شرایط را بررسی کرده‌ایم و همین حالا آماده کار جدید هستیم.»

بیشتر بخوانید:

اعتراف مورینیو: دلم برای فوتبال تنگ شده!

انتقام آقای خاص از پوگبا!

 

تگ ها


ژوزه مورینیو بازگشت مورینیو بازگشت مورینیو به فوتبال انقلاب مورینیو لیگ برتر لالیگا فوتبال