انگشتی که کج شده؛ فداکاری بزرگ بنزما برای رئال

کریم بنزما به دلیل نیاز رئال مادرید حاضر نشده تا انگشت خود را دوباره جراحی کند. وضعیت انگشت آسیب دیده او غیرطبیعی است....

به گزارش"ورزش سه"، ۱۳ ژانویه ۲۰۱۹ در بازی با رئال بتیس و بر اثر برخورد با مارک بارترا، انگشت کوچک دست راست کریم بنزما دچار شکستگی شد. کریم تک ستاره رئال در فصلی بود که دیگر کریستیانو رونالدو حضور نداشت و بسیاری نگران دوری طولانی مدت او بودند ولی ستاره فرانسوی تن به جراحی نداد و با بانداژ و فیزیوتراپی سعی کرد در بازی ها حاضر باشد. کریم اگر جراحی می کرد دو ماه را از دست می داد ولی به دلیل نیاز رئال تصمیم گرفت با همان وضعیت در بازی ها حاضر شود.

 او در پایان فصل توانست ۳۰ گل به ثمر برساند و بانداژ روی انگشت او همچنان خودنمایی می کرد.

قرار بود پس از اتمام فصل، جراحی روی دست او انجام شود و این اتفاق نیز رخ داد ولی کریم که باید دو ماه دوران ریکاوری را طی می کرد، زودتر از معمول به تمرینات رئال برگشت و در یکی از برخوردها انگشت او بار دیگر آسیب دید.

بانداژ روی دست کریم دیگر به یک اتفاق عادی تبدیل شده است ولی کمتر کسی تا قبل از انتشار تصاویر او در بازگشت به تیم ملی فرانسه، از وضعیت انگشت او باخبر بود. انگشت کوچک بنزما حالتی غیرمعمول و کج دارد که نشان می دهد بازگشت زودهنگام او به تمرینات و قبل از بهبودی کامل، چه تاثیر منفی ای داشته است.

بنزما در دو فصل گذشته با وجود این مصدومیت توانسته بهترین آمارهای گلزنی را به ثبت رساند. فصل گذشته او ۳۴ گل به ثمر رساند،(۳۰ گل برای رئال و ۴ گل برای فرانسه در یورو ۲۰۲۰) و هنوز هم فرصت پیدا نکرده تا بار دیگر انگشت خود در اختیار جراحان قرار دهد و شاید به این زودی ها نیز چنین فرصتی نصیب او نشود.

تگ ها


تیم ملی فرانسه کریم بنزما رئال مادرید