انگليسی‌ها صدرنشين دور رفت ليگ قهرمانان

......

 

، انگليسي ها جزو تيم هاي موفق لیگ قهرمانان دور رفت بودند. هر پنج تيم انگليسي توانستند ركورد خوبي از خود به جا بگذارند و همگي صدرنشين گروه هاي خود شوند. اتفاقي كه بعد از ناكامي تيم هاي انگليسي در ليگ قهرمانان اروپا در چند سال اخير، اتفاقي مثبت براي فوتبال جزيره قلمداد مي شود.

سيتي آقاي گروه F

سه نمايش مقتدرانه همراه با سه پيروزي در گروهي كه آسان نبود. منچسترسيتي براي اينكه بتواند در پايان دور رفت مرحله گروهي ليگ قهرمانان اروپا با 9 امتياز صدرنشين شود، ابتدا با 4 گل فاينورد هلند را شكست داد، در هفته دوم دو گل به شاختار دونتسك اوكراين زد و در بازي سوم هم ناپولي را با نتيجه 2 بر يك شكست داد. سيتي با تفاضل گل مثبت هفت همراه با منچستريونايتد جزو قدرتمندترين تيم هاي ليگ برتر در ليگ قهرمانان اروپا به حساب مي آيد.

توفان شياطين

بعد از قهرماني در ليگ اروپا و پايان دادن به دوري از ليگ قهرمانان اروپا، شياطين سرخ كارشان را مقتدرانه آغاز كردند تا نشان دهند تا چه حد دلتنگ سه شنبه و چهارشنبه شب هاي پرفروغ شان بودند. درهم كوبيدن بازل با سه گل، آتش بازي در مسكو با برتري 4 بر يك مقابل زسكا و پيروزي خارج از خانه مقابل بنفيكا با تك گل ماركوس رشفورد حاصل كار تيمي بود كه دوباره به ليگ قهرمانان اروپا سلام كرده بود. يونايتد با زدن هشت گل و دريافت تنها يك گل، آماري مشابه منچسترسيتي در ليگ قهرمانان از خود به جا گذاشت تا مورينيو و پپ گوارديولا اينجا هم رقابت شان را ادامه دهند.

چلسي سربلند در گروه مرگ

در گروهي كه گروه مرگ اعلام شده بود، تيمي قرار داشت كه فصل قبل غايب اين تورنمنت بود. چلسي اما از همان هفته اول طوري نشان داد كه براي صعود به عنوان تيم صدرنشين برنامه دارد. آنها با 6 گل تيم نه چندان مطرح قره باغ آذربايجان را شكست دادند و سپس 2 بر يك اتلتيكومادريد را مغلوب كردند. جذاب ترين بازي هفته سوم ليگ قهرمانان اما برنده نداشت. جايي كه رم و چلسي به نتيجه اي بهتر از تساوي 3-3 نرسيدند. آبي هاي لندن تحت رهبري آنتونيو كونته هفت امتياز جمع كردند و با تفاضل گل مثبت هفت توانستند عملكردي بهتر از تاتنهام داشته باشند.

تاتنهام سد رئال مادريد

هيچ كس فكرش را نمي كرد تاتنهام بتواند پا به پاي رئال مادريد پيشروي كند و حتي آنها را در سانتياگوبرنابئو هم ناكام بگذارد. تيمي كه در بازار نقل و انتقالات تابستاني خريدهاي آنچناني نداشت، موفق شد مثل رئال مادريد هفت امتياز جمع كند. شايد بهتر باشد كارنامه تاتنهام را از هفته سوم مرور كنيم. جايي كه آنها يك تساوي باارزش از رئال مادريد گرفتند. شمال لندني ها در هفته دوم آپوئل نيكوزيا را با سه گل شكست دادند و دست پر از قبرس خارج شدند. هفته نخست هم جهنم دورتموند در وايت هارت لين با پيروزي 3 بر يك تاتنهامي ها شكل گرفت. تيم مائوريسيو پوچتينو با پيروزي مقابل رئال مادريد در بازي برگشت مي تواند شگفتي اش را تكميل كند.

صدرنشيني ليورپول با 5 امتياز

ليورپول براي اينكه صدرنشين گروه خود شود تنها به پنج امتياز نياز داشت. البته آنها اين صدرنشيني را مديون تفاضل گل مثبت هفت خود هستند. تيم يورگن كلوپ اگرچه در جايگاه نخست قرار دارد اما اين صدرنشيني به هيچ عنوان حاشيه امنيتي براي صعود قرمزهاي مرسي سايد ايجاد نمي كند. چراكه اسپارتاك هم مثل ليورپول 5 امتيازي است، سويا با 4 امتياز در جايگاه سوم است و ماريبور اسلووني هم يك امتياز دارد. اگر هفت گل ليورپول به ماريبور را در هفته سوم كنار بگذاريم، اين تيم مقابل اسپارتاك و سويا زور بردن نداشت و به تساوي رضايت داد. ليورپول براي دور برگشت شايد دردسر چنداني مقابل ماريبور آن هم در آنفيلد نداشته باشد اما بايد دو بازي باقي مانده خود را كه تأثير مستقيم در صعودشان دارد جدي بگيرد.

 

تگ ها


اخبار روز UEFA Champions League فوتبال