انگلیس قهرمان جام جهانی نوجوانان شد

تیم فوتبال انگلیس به مقام قهرمانی رقابت های جام جهانی نوجوانان در هند دست یافت ......

تیم فوتبال انگلیس به مقام قهرمانی رقابت های جام جهانی نوجوانان در هند دست یافت.

به گزارش مدال به نقل از  خبرگزاری تسنیم، دیدار نهایی رقابت های فوتبال جام جهانی نوجوانان عصر امروز (شنبه) در ورزشگاه شهر کلکته میان تیم های اسپانیا و انگلیس برگزار شد و در پایان، انگلیس در حالی که با 2 گل از ماتادورها عقب بود، در نهایت با نتیجه 5 بر 2 حریفش را شکست داد و جام قهرمانی را بالای سر برد.

در این بازی که به قضاوت تیم داوری از کشور پاراگوئه برگزار شد، ابتدا اسپانیا با گل های سرخیو گومز در دقایق 10 و 31 پیش افتاد، اما رایان برستور در دقیقه 44 اختلاف را به حداقل رساند. در نیمه دوم نیز مورگان گیبس وایت در دقیقه 58 ، فیلیپ فادِن در دقایق 69 و 88 و مارک گوئهی در دقیقه 84 برای انگلیس گلزنی کردند تا این تیم به مقام قهرمانی دست پیدا کند.

این نخستین قهرمانی انگلیس در رقابت های جام جهانی زیر 17 سال است. این تیم پیش از این هرگز روی سکوهای اول تا سوم قرار نگرفته بود. همچنین اسپانیا برای چهارمین بار نایب قهرمان شد. ماتادورها پیش از این در سال های 1991، 2003 و 2007 به مقام نایب قهرمانی و در سال های 1997 و 2009 به عنوان سومی رسیده بودند.

در دیدار رده بندی این رقابت ها تیم برزیل 2 بر صفر از سد مالی گذشت و بر سکوی سوم تکیه زد.

تیم نوجوانان ایران نیز در این رقابت ها حضور داشت و پس از 3 پیروزی پیاپی در مرحله گروهی و شکست مکزیک در مرحله یک هشتم نهایی، در مرحله یک چهارم نهایی 3 بر یک به اسپانیا باخت و از صعود به نیمه نهایی باز ماند.

تگ ها


اخبار روز فوتبال