انگلیس - کرواسی به روایت آمار / تقابل های دیدنی، خاطرات فراموش نشدنی

......

 

طبق آمار از ۷ تقابل انگلیس و کرواسی، ۴ پیروزی از آن انگلیس بوده و ۲ پیروزی برای کرواسی به ثبت رسیده است

به گزارش خبرنگار سایت مدال و به نقل از ایندیپندنت، شاگردان گرت ساوتگیت که برای رسیدن به نیمه نهایی بعد از دوم شدن در گروهی که بلژیک هم در آن حاضر بود، از سد کلمبیا در مرحله یک هشتم نهایی و از سد سوئد در مرحله یک چهارم نهایی گذشته بودند حالا برای رسیدن به فینال باید بر کرواسی غلبه کنند. تیم ملی کرواسی برای رسیدن به فینال، بعد از صدرنشینی در گروهی که با حضور آرژانتین، نیجریه و ایسلند به عنوان گروه مرگ شناخته می شد، ابتدا بر دانمارک غلبه کرد و در مرحله یک چهارم نهایی هم برابر میزبان مسابقات یعنی روسیه به پیروزی رسید تا حضورش در نیمه نهایی را قطعی کند.
حضور چندین ستاره بزرگ در تیم های انگلیس و کرواسی، باعث شده که بر جذابیت های دیدار این دو تیم افزوده شود؛ ستاره هایی که می توانند سرنوشت این بازی را رقم بزنند.
این هشتمین تقابل این دو تیم است. در هفت تقابل قبلی انگلیس ۴ بار برنده شده، کرواسی دو بار پیروز شده و یک دیدار هم با تساوی خاتمه یافته است. ۶ مسابقه از ۷ مسابقه قبلی دو تیم هم مانند این مسابقه، در روز چهارشنبه برگزار شده بود.
انگلیس و کرواسی پیش از این یک بار در یک جام معتبر با هم دیدار کرده اند؛ دیداری در مرحله گروهی یورو ۲۰۰۴ که با پیروزی ۴-۲ انگلیس پایان یافت. وین رونی ۲ بار، پل اسکولز و فرانک لمپارد برای انگلیس گلزنی کردند و نیکو کواچ و ایگور تودور، گل های کرواسی را وارد دروازه دیوید جیمز کردند.
انگلیس برای سومین بار به نیمه نهایی جام جهانی رسیده است. سه شیرها در نیمه نهایی ۱۹۶۶ با برتری ۲-۱ بر پرتغال به فینال رسیدند و در نیمه نهایی ۱۹۹۰ بعد از تساوی ۱-۱، در ضربات پنالتی ۴-۳ مغلوب آلمان غربی شدند و از راه یابی به فینال بازماندند.

تگ ها


اخبار روز جام جهانی 2018 فوتبال