انگولو پدیده لیگ جزیره

به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت - انگلیسی ها همین چند روز پیش پادشاه جدید فوتبالشان در فصل جاری را انتخاب كردند ؛ به طور دقیق تر یك شنبه شب جایزه عنوان بهترین بازیكن سال انگلیس به انگولو كانته بازیكن فرانسوی تیم چلسی داده شد تا او مزد زحمات بیشمارش در این فصل را گرفته باشد ......

   به گزارش مدال به نقل از آی اسپورت - انگلیسی ها همین چند روز پیش پادشاه جدید فوتبالشان در فصل جاری را انتخاب كردند ؛ به طور دقیق تر یك شنبه شب جایزه عنوان بهترین بازیكن سال انگلیس به انگولو كانته بازیكن فرانسوی تیم چلسی داده شد تا او مزد زحمات بیشمارش در این فصل را گرفته باشد. انگولو كه فصل پیش هم با لسترسیتی طعم قهرمانی در لیگ برتر را چشیده در این فصل هم شانس زیادی به همراه چلسی یكبار دیگر به این مهم برسد. كانته در حالی به این عنوان مهم رسیده كه در این رده بندی از بازیكنان سرشناسی همچون ادن آزار، هری كین، الكسیس سانچس، زلاتان و روملو لوكاكو پیشی گرفت.

این بازیكن 26 ساله با این عنوان چهارمین فرانسوی تاریخ لیگ برتر شد كه توانسته جایزه بهترین بازیكن سال انگلیس را به دست بیاورد: اریك كانتونا (1994)، داوید ژینولا (1999) و تیری آنری (2003و 2004) فرانسوی هایی بودند كه قبل از انگولو دستشان به این جایزه ارزشمند رسیده بود. «افتخار بزرگی برای من است كه از سوی بقیه بازیكنان به این عنوان ارزشمند رسیده ام». این را كانته كه كاملاً مشخص بود هیجانی شده به زبان آورد. نكته قابل توجه درباره این بازیكن اینكه او دقیقاً 4 سال است كه فوتبال را به صورت حرفه ای تجربه می كند.

او كه كارش را در تیم یو.اس بولوین در فرانسه شروع كرد به تیم كان در لیگ دسته دوم فرانسه منتقل شد و درست در شرایطی كه المپیك مارسی می خواست او را برای فصل 2016-2015 بخرد راهی لیگ برتر انگلیس شد و با لسترسیتی قهرمان شد. در این فصل كه چهارمین فصل حضورش در سطح حرفه ای فوتبال است او اولین جایزه ارزشمند انفرادی اش را به دست آورده است. انگولو كه حالا یكی از ستون های اصلی تیم ملی فرانسه است با یك متر و 69 سانتیمتر و 68 كیلو وزن بارها به دلیل ریز جثه بودن شانس تست دادن و حضور در تیم های مختلف را ازدست داد ولی دست از تلاش برنداشت تا اینكه خودش را به عنوان یك بازیكن بزرگ معرفی كرد.

او كه «ذاتاً» بازیكنی خجالتی است به این مشهور است كه با بقیه بازیكنان فقط «سلام» و «خداحافظی» می كند و سرش به كار خودش است. ضدستاره بودن او هم كاملاً هویداست ؛ نه بازیكنی است كه مثل روی كین اهل سروصدا باشد، نه هیبت كلود ماكلله را دارد، نه شادی پس از گل ویژه ای و نه مدل مویی مثل پل پوگبا. او كاملاً فردی درونگرا و ساكت است هرگز نه انتقادی از بازیكنان تیمش می كند و نه اینكه توقعی به شنیدن تعریف و تمجید از سوی همبازی هایش دارد. خودش كه یك مسلمان است قبلاً گفته این آرام بودن را از دینش دارد و كلاً دین نقش مهمی در زندگی اش ایفا می كند.

كانته حالا با همین تواضعش توانسته تمجید خیلی ها را متوجه خودش كند. دیوید بكام، یكی از ستاره های سابق دنیای فوتبال كه هم به خاطر سبك بازی اش و هم به خاطر تیپ و قیافه اش در دنیا شناخته شده است از همین حالا یكی از طرفداران پروپاقرص او است. دیوید می گوید: «چیزی كه باعث می شود عاشق بازی انگولو شوم این است كه در زمین به شكل بسیار متواضع و فروتنانه ای فوتبال بازی می كند. بازی اش در استمفوردبریج مقابل منچستر یونایتد را دیدم. او سخت تلاش می كند، پاس می دهد، تكل می رود و می تواند همان طور كه نشان هم داده گلزنی كند. واقعاً استعداد بی نظیری دارد و با وجود قامت كوتاهش واقعاً یك غول است».

تگ ها


اخبار روز فوتبال