انگیزه مضاعفِ متفاوت‌ترین قلعه‌نویی تاریخ

شروع دوباره رقابت‌های لیگ برتر برای سیرجانی‌ها و امیر قلعه‌نویی حال و هوای متفاوتی با پانزده تیم دیگر حاضر در مسابقات دارد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، در روزی که ذهن علاقمندان به فوتبال درگیر مسابقه تیم ملی برابر امارات و حفظ صدرنشینی در رقابت نزدیک و تعیین‌کننده با کره‌جنوبی بود، رای مهمی چند ساعت قبل از سوت آغاز بازی صادر شد و کمیته استیناف نیز در رابطه با پرونده اریک بایناما بازیکن گابنی گل‌گهر، پشت کمیته انضباطی و حکمش ایستاد.

پس از این رای اعضای تیم فوتبال گل‌گهر و علاقمندان به فوتبال در کرمان که امیدوار به بازگشت امتیازات گرفته شده بودند و جدول شانزده هفته سپری شده از مسابقات را با رتبه سومی تیمشان به تصویر می‌کشیدند، با واقعیت سنگینی مواجه شدند و رفته رفته سعی کردند با این موضوع کنار بیایند.

هنوز ساعتی از پایان دیدار برابر امارات و پیروزی یک بر صفر شاگردان اسکوچیچ نگذشته بود که امیرقلعه‌نویی با انتشار پستی در صفحه اینستاگرام خود به حکم کمیته استیناف واکنش نشان داد. او در این پست ضمن به چالش کشیدن رای صادر شده، به تمجید از عملکرد شاگردانش پرداخته بود و از آنها خواسته بود تا به جای نگاه کردن به گذشته، تمام تلاششان را برای ساختن آینده بگذارند.

نکته جالب حرف‌های امیرقلعه‌نویی اشاره او به مبارزه حسن یزدانی و تیلور آمریکایی بود و از بازیکنانش خواسته بود تا با انگیزه مضاعف به مسابقات باقی مانده وارد شوند و در پایان نیز از عملکرد ذوب‌آهن در نیم فصل دوم لیگ هفدهم برای بازگشت به جدول بهره برده بود.

گل‌گهرِ امیرقلعه‌نویی در پایان شانزده هفته ابتدایی مسابقات لیگ بیست و یکم 29 امتیاز کسب کرده بود و اگر آن پرونده جنجالی به وجود نمی‌آمد، می‌توانست با فاصله چهار امتیازی با صدر جدول به تعطیلات زمستانی برود، اما حالا آنها در آستانه شروع دوباره لیگ 22 امتیازی هستند و هفت تیم دیگر را بالای سرشان می‌بینند.


نماینده سیرجان در پنجره زمستانی با یک ورودی و یک خروجی به کارش خاتمه داد، تا سرمربی سرد و گرم چشیده فوتبال ایران نشان بدهد که به توانایی‌های بازیکنانش برای بازگشت به جدول و هدف اول باشگاه که کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا است، امیدواری زیادی دارد. در این بین جذب امین قاسمی‌نژاد در آخرین ساعات مهلت نقل و انتقالات هم می‌تواند برطرف کننده مهم‌ترین نیاز این تیم پس از مصدومیت طولانی مدت یونس شاکری باشد.


امیرقلعه‌نویی طی ادوار لیگ برتر که حالا به دوره بیست و یکم خود رسیده همواره یکی از مربیانی بوده که هیجان و حساسیت را با تیم های خود به مسابقات تزریق کرده و همچنان هم با کسب پنج عنوان قهرمانی پرافتخارترین سرمربی تاریخ این رقابت‌ها به شمار می‌رود. او اگرچه در این فصل با توجه به اتفاقات رخ داده دیگر شانسی برای قهرمانی تیمش قائل نیست، اما احتمالا با وجود تمام افتخاراتی که دارد، با انگیزه‌تر از همیشه کنار خط می‌ایستد تا یکبار دیگر توانایی‌هایش در دنیای فوتبال را به رخ کسانی بکشد که معتقد است نمی‌خواهند او دیگر در فوتبال بماند.

گل‌گهر در شروع دوباره رقابت‌های لیگ برتر از ساعت 15 در ورزشگاه قاسم سلیمانی سیرجان به مصاف فجرشهید سپاسی خواهد رفت و این اولین گام قلعه‌نویی و شاگردانش برای انتقام گرفتن و تلاش برای قرار گرفتن در رتبه چهارم خواهد بود.

 

 

تگ ها


فوتبال ایران امیر قلعه نویی گل گهر لیگ برتر خلیج فارس فوتبال