اهمیت مضاعف درخشش نوراللهی در الاهلی

احمد نوراللهی پس از روزهای سخت در شباب الاهلی، حالا در فاصله یک ماه تا اردوی تیم ملی، به فرمی مطلوب رسیده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، نوراللهی در ابتدای فصل و در پی به توافق نرسیدن مذاکراتش با پرسپولیس، لیگ امارات را به عنوان مقصد جدید فوتبالش انتخاب کرد و به شباب الاهلی پیوست تا دومین لژیونر ایرانی در این تیم لقب بگیرد.

او که با شماره 7 به عنوان هافبک اصلی شباب الاهلی در ترکیب این تیم به میدان می‌رفت، در هفته‌های نخست شرایط دشواری را پشت سر گذاشت و حتی در سه بازی مقابل الجزیره، عجمان و الوحده نیمکت نشین هم شد اما همانطور که در پرسپولیس و تیم ملی جای خود را در ترکیب پیدا کرده بود، در شباب الاهلی نیز این جایگاه را به دست آورد.

حالا پس از گذشت 16 هفته از لیگ امارات، او 14 بار به میدان رفته و در 11 بازی فیکس بوده و احتمالا در بازی این هفته به رکورد هزار دقیقه بازی در این فصل خواهد رسید. نوراللهی سه گل هم به ثمر رسانده که یکی از پشت محوطه جریمه بود و شش موقعیت نیز برای هم تیمی‌ها خلق کرده است.

باتوجه به ابتلای احمد نور به ویروس کرونا در هفته‌های گذشته، این نگرانی وجود داشت که او پس از دوره نقاهت نتواند به خصوص فرم فیزیکی مطلوبش را بازیابد اما آنچه که در سه بازی اخیر برابر الامارات، عجمان و الاروبا به نمایش گذاشته، متفاوت با این تصورات بوده است.

نوراللهی در بازی با الامارا یک شوت در چرچوب داشت و 19 پاس در زمین حریف داد و 76 بار توپ را لمس کرد که بیشترین تعداد لمس توپ در بین بازیکنان شباب الاهلی محسوب می‌شود. در بازی با عجمان او یک گل زد و در 70 درصد دوئل ها به پیروزی رسید تا بهترین بازیکن زمین شود. در بازی روز گذشته نیز این هافبک ملی پوش 94% پاس صحیح ثبت کرد.

شباب الاهلی تا پایان سال خورشیدی سه بازی دیگر دارد که هر سه مقابل تیمهای شناخته شده شارجه، الوحده و الوصل خواهد بود و یاران نوراللهی برای کسب سهمیه آسیایی باید از این سه بازی سربلند خارج شوند؛ پس از آن هم ماموریت احمد نور برای صعود به جام جهانی به عنوان صدرنشین آغاز خواهد شد و سپس نوبت به لیگ قهرمانان آسیا می‌رسد که در غیاب پرسپولیس، نوراللهی برای ششمین فصل متوالی در آن حضور خواهد داشت.

تگ ها


احمد نوراللهی فوتبال