اوبامیانگ: به ۲ دلیل پیشنهاد بارسلونا را رد کردم

ستاره گابنی آرسنال اعتراف کرد که جدی ترین پیشنهادش از بارسلونا بود....

به گزارش "ورزش سه"، از چندی پیش گمانه‌زنی‌ها درباره آینده پیر امریک اوبامیانگ در آرسنال آغاز شده بود. او از اواخر تابستان وارد سال پایانی قرارداد خود با توپچی‌ها شد و به همین دلیل شایعات درباره احتمال جدایی او از تیم لندنی و پیوستن به غول های فوتبال اروپا از جمله اینتر و بارسلونا قوت گرفت.

در ابتدا به نظر می رسد که مذاکرات آرسنال و پیر امریک اوبامیانگ برای تمدید قرارداد به بن‌بست خورده و او قصد دارد از این تیم جدا شود اما در نهایت دو هفته پیش مشخص شد که این ستاره گابنی قرارداد جدیدی با توپچی‌ها امضا کرده و تا سال ۲۰۲۳ در جمع آنها ماندگار خواهد شد.

اوبامیانگ که با کانال پلاس فرانسه صحبت می کرد، فاش ساخت که از بارسلونا پیشنهادی جدی داشت ولی آن را رد کرد:« بله، پیشنهادات مختلفی داشتم به خصوص از بارسلونا. در نهایت تصمیم بر این شد که بمانم و قراردادم را تمدید کنم.

اولین دلیل، میکل آرتتا(سرمربی آرسنال) بود که در دوران قرنطینه بارها با من صحبت کرد. آن روزها وقتی همه در خانه بودیم، او پس از چندین بار گفت و گو در نهایت متقاعدم کرد تا بمانم. آرتتا از پروژه اش برای باشگاه صحبت کرد و برایم همه چیز جذاب بود. آرتتا به من گفت می توانی به یک تیم دیگر بروی و فاتح افتخارات مختلف بشوی ولی می توانی در آرسنال بمانی و میراثی بزرگ از خودت به جا بگذاری.

دلیل دوم،  لطف هواداران و حمایت باشگاه بود. از روزی که به آرسنال پیوسته ام، همیشه و همه جا با من همراه بوده اند. تمدید قراردادم به همین سادگی بود.»

تگ ها


مایکل آرتتا پییر امریک اوبامیانگ آرسنال بارسلونا