اوجاقی: تصمیم درمورد تیم ملی بعد از کرونا/ سبک زندگی تغییر کرد

نایب رئیس فدراسیون ووشو گفت: دومین دوره رقابتهای مجازی را در دو بخش تالو و ساندا این بار در دو مرحله استانی و کشوری برگزار خواهیم کرد....

حسین اوجاقی با بیان مطلب فوق به خبرنگار مهر گفت: شیوع ویروس کرونا در سطح دنیا باعث شد تا رقابتهای ووشو هم مانند اغلب رشته‌های رزمی به تأخیر بیفتد و برای آنکه دوستداران ووشو از ورزش دور نباشند فعالیت خود را در بخش مجازی گسترش دادیم.

وی ادامه داد: کرونا این فرصت را نه برای ما که برای همه مردم دنیا ایجاد کرده تا با تغییر نگرش به موضوع سبک زندگی خود را تغییر دهند. اکنون اکثر فعالیت‌ها مجازی شده و می‌توان با بهره گیری از فضای گسترده آن خیلی کارها را به سرانجام رساند.

نایب رئیس فدراسیون ووشو افزود: در ووشو علاوه بر دوره‌های بازآموزی و آموزشی در بخش‌های مربیگری و داوری که به صورت آنلاین برگزار کردیم، یک دوره هم مسابقات مجازی داشتیم که خیلی مورد استقبال قرار گرفت و بازخورد خوبی از سوی ووشوکاران سراسر کشور داشتیم. همین موضوع ما را بر آن داشت که دومین دوره آن را این بار به سبکی دیگر برگزار کنیم.

اوجاقی ادامه داد: در این دوره مسابقات به صورت آزاد برگزار نمی‌شود. ابتدا رقابتها در سطح استانی برگزار می‌شود و در نهایت تیم‌های منتخب استانی به مرحله بعد که رقابتهای کشوری است، راه پیدا می‌کنند. در این بخش هم مسابقات تالو دانشجویی هم خواهیم داشت.

وی با اشاره به اینکه این دوره مسابقات در دو بخش ساندا و تالو برگزار خواهد شد، اطهار داشت: در بخش تالو که ووشوکاران به اجرای فرم خواهند پرداخت و برای رقابتهای ساندا نیز چند آیتم از ضربات دست و پا، جابجایی‌ها، حمله و ضد حمله را تعریف کردیم و بیشتر جنبه نمایشی ضربات کاربردی در مبارزات ساندا مدنظر ما بود طبق آئین نامه‌ای که تعریف کردیم، امتیاز هر بخش نیز مشخص شده است.

سرمربی تیم ملی در خصوص شرایط تیم ملی هم گفت: ووشو مانند کاراته و تکواندو به دلیل در پیش بودن المپیک چندان درگیر مسابقات نیست و بعد از لغو رقابتهای مختلف به دلیل شیوع کرونا، هنوز برنامه‌ای از سوی اتحادیه آسیا و یا فدراسیون جهانی اعلام نشده که بخواهیم در مورد آن برنامه ریزی کنیم.

اوجاقی در پایان در خصوص اینکه بازهم سرمربی تیم ملی شما هستید یا خیر، گفت: واقعیت این است که هنوز در مورد این موضوع تصمیم گیری جدی نشده است. باید دوران کرونا را پشت سر گذاشته و برنامه مسابقات بین المللی اعلام شود تا بر اساس شرایط تصمیم گیری کنیم. ذهنیت این است که من مانند قبل ادامه دهم، ولی صلاح ووشو اولویت اصلی است و آنچه به نفع ووشو باشد انجام خواهیم داد.

تگ ها


ووشو حسین اوجاقی فدراسیون ووشو