اوجاقی: رئیس باید در انتخاب آزاد باشد

نایب رئیس فدراسیون ووشو گفت: به رئیس فدراسیون در همه مسائل کمک خواهم کرد، ولی در نهایت او است که تصمیم نهایی در همه بخش ها را می‌گیرد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، حسین اوجاقی نایب رئیس فدراسیون ووشو ضمن بیان مطلب فوق افزود: واقعیت این است که صدیقی به فردی آشنا به امور فنی، مسائل داخلی ووشو، معادلات جهانی و … نیاز داشت و به همین منظور هم از من دعوت شد برای این مسئولیت که خدا را شکر مورد استقبال خوبی از سوی پیشکسوتان، رؤسای سبک‌ها، هیأت‌ها، قهرمانان و مربیان قرار گرفت. در مسئولیت جدید به عنوان یک مشاور در کنار امیر صدیقی خواهم بود و در مورد مسائل فنی و بین المللی به او کمک می‌کنم و تلاش دارم در این بخش نیز مثمرثمر باشم.

وی در مورد اینکه همچنان سرمربی تیم ملی است یا خیر؟ تاکید کرد: در مورد این موضوع هم رئیس فدراسیون تصمیم گیرنده نهایی است. البته مسئولیت نایب رئیسی به دلیل ماهیت وظایف و نداشتن مسئولیت اجرایی، تداخل چندانی با امور فنی تیم ملی ندارد.

نایب رئیس فدراسیون ووشو در مورد جابجایی متعدد در این فدراسیون گفت: هر رئیسی این حق را دارد که بر مطابق با معیارها و برنامه‌ای که برای مجموعه تحت مدیریت خود طراحی کرده، افرادی را بر اساس توانمندی‌های مدنظرش، انتخاب و برای همکاری دعوت کند. این موضوع به آن معنا نیست که افراد قبلی توانمند نیستند.

اوجاقی در پاسخ به این سوال که آیا برای انتخاب مربیان تیم ملی ضابطه یا پروسه خاصی تعریف شده است؟ اظهار کرد: این موضوع سالهاست در فدراسیون ووشو بر اساس یک سری پارامتر تعریف شده انجام می‌شود و سلیقه را وارد کار نمی‌کنیم. متأسفانه در سالهای قبل مشاهده شده که برخی‌ها به دنبال حکم مربیگیری تیم ملی هستند، ولی فقط همین حکم را می‌خواهند. مربیگری دو ساعت تمرین نیست و سختی‌های فراوانی دارد. برنامه ریزی تمرینات، آنالیز رقبا و یا حضور شبانه روزی در تمرینات می‌تواند برخی از این توانمندی‌ها باشد.

مدیرفنی تیم ملی در پایان گفت: ما در بخش تیم‌های ملی بر اساس همین پارامترهای تعریف شده، نفرات مورد نظر خود برای حضور در کادر فنی را به کمیته فنی فدراسیون معرفی می‌کنیم و این کمیته که با حضور بزرگان ووشو کشور تشکیل شده نفرات را انتخاب خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:
رقابت ایران با تایلند و کویت برای گرفتن میزبانی جام ملت‌های آسیا
مساعد شدن شرایط اردویی کمانداران با افتتاح خوابگاه آزادی
تعطیلی کرونایی و آینده‌ای مبهم برای کشتی/ چاره‌ای جز صبر نیست 

تگ ها


ووشو حسین اوجاقی فدراسیون ووشو منهای فوتبال وشو