اوجاقی: هیجان WWF بیشتر از لیگ خواهد بود

نایب رئیس فدراسیون ووشو گفت: شک نکنید با توجه به حضور بهترین‌های ووشوی ایران در مسابقات WWF هیجان این مسابقات از رقابت‌های لیگ بیشتر خواهد بود....

به گزارش "ورزش سه" از تسنیم، حسین اوجاقی در خصوص شرایط جسمانی شهربانو منصوریان بعد از عمل جراحی اظهار داشت: در ابتدا برای شهربانو منصوریان که قهرمان بزرگی است، آرزوی سلامتی و بهبودی کامل دارم. فکر می‌کنم بعد از عمل جراحی به امید خدا هر چه زودتر بهبودی ایشان حاصل می‌شود و مجدداً به صحنه ورزش باز خواهند گشت.

وی در خصوص اینکه فدراسیون برنامه‌ای برای نظارت بر حضور ورزشکاران و قهرمان در مسابقات حرفه‌ای خواهد داشت، گفت: همه ورزشکارانی که قرار است دوباره در تیم ملی باشند و به عنوان سرباز برای کشور افتخارآفرینی کنند، باید از خودشان خیلی مراقبت کنند. این ورزشکاران برای حفظ آمادگی در شرایط کرونایی تصمیم گرفتند در مسابقات حضور داشته باشند.هدف ورزشکارانی مانند خواهر منصوریان نیز کسب مدال طلای بازی‌های آسیایی آینده است و این اقدامات را انجام می‌دهند تا آمادگی خود را حفظ کنند.

نایب رئیس فدراسیون ووشو تصریح کرد: حضور در یک مسابقه اندازه چند ماه تمرین اثر دارد و از لحاظ روانی، شناسایی نقاط ضعف و قوت، ارائه نقش راه و انگیزه خیلی تاثیر دارد. به دلیل شرایط کرونایی تمام مسابقات برون مرزی لغو شده است و ما تمام تلاش خود را انجام می‌دهیم این نقصه را حدالمقدور برطرف کنیم. تعریف مسابقات WWF نیز برای این بود تا برای ورزشکاران ایجاد انگیزه کنیم تا آنها در شرایط تمرین باقی بمانند و در آینده با آمادگی خوب در مسابقات جهانی و آسیایی شرکت کنند.

اوجاقی در خصوص ارتباط فدراسیون با قهرمانانی که در مسابقات حرفه‌ای شرکت می‌کنند، گفت: این ارتباط وجود دارد و با توجه به اینکه در مقطعی قرار داریم که هیچ رویداد بین‌المللی وجود ندارد، این ورزشکاران با حضور در مسابقات حرفه‌ای به دنبال حفظ آمادگی خود هستند. فدراسیون با قهرمانی مانند سیفی، آهنگریان، عارفی مقام، الهه منصوریان و دیگر قهرمانان ملی در ارتباط است.

وی در خصوص افزایش جوایز مسابقات WWF با توجه به دریافت ورودی از ورزشکاران گفت: ما ورودی آنچنانی نمی‌گیریم و کلاً دریافتی ما از ورودی‌ها ۶۴ میلیون تومان است و هزینه برگزاری و جوایز ۶۰۰ میلیون است. فقط حدود ۲۴۰ میلیون جایزه نقدی این مسابقات است تا در ورزشکاران ایجاد انگیزه کند.

سرمربی تیم ملی ووشو تاکید کرد: برای مسابقات تاپ دویژن که با حضور قهرمانان برگزار می‌شود اصلاً ورودی نمی‌گیریم و برای مسابقات الیت،  نفری ۵۰۰ هزار تومان ورودی وجود دارد که این مبلغ را نیز هیئت‌ها پرداخت می‌کنند. هزینه تیم چهار نفره یک استان برای حضور در مسابقات الیت ۲ میلیون تومان است و اگر فقط یک نفر از آنها مدال دریافت کند، سه میلیون تومان جایزه به هیئت برمی‌گردد.

اوجاقی عنوان کرد: شک نکنید با توجه به حضور بهترین‌های ووشو ایران هیجان این مسابقات از رقابت‌های لیگ بیشتر خواهد بود. از لحاظ مالی نیز اعلام کردیم جایزه قهرمانی در مسابقات تاپ دوژن ۳۰ میلیون و مسابقات الیت ۶ میلیون تومان است.در این شرایط کرونا و مشکلات اقتصادی اسپانسرها به سختی جلو می‌آیند. این مسابقات هزینه زیادی برای فدراسیون دارد، اما با توجه به هدفی که داریم قرار است این هزینه را انجام بدهیم. تفکر صدیقی این است که برای ایجاد انگیزه در ورزشکاران، بالا بردن تنور هیجان مسابقات و حرکت چرخ ووشو این هزینه را انجام بدهیم.

وی در خصوص علاقه بانوان سانداکار برای برگزاری مسابقات WWF در بخش بانوان گفت: باید اول یک نمونه این مسابقات را برگزار کنیم تا از نقاظ ضعف و قوت خود مطلع شویم. امکان اینکه در مرحله اول مسابقات را در بخش ساندا و تالو آقایان و بانوان برگزار کنیم، وجود ندارد. در ابتدا باید یک بخش را برگزار و نواقص را پیدا کنیم تا اگر برگزاری مسابقات بانوان به نفع ووشو  بود، این مسابقات را در بخش بانوان نیز برگزار کنیم.

وی در پاسخ به این سوال که تمامی قهرمانان ووشو در این مسابقات حضور خواهند داشت، گفت: تقریباً همه مدال‌آوران جهانی، مدال‌آوران بازی‌های آسیایی و مدال‌آوران رده جوانان در این مسابقات حضور خواهند داشت. شاید وزن یک، یا دو نفر از مدال‌آوران به حضور در این مسابقات نخورد، اما ۹۹ درصد قهرمانان در این مسابقات شرکت می‌کنند.

تگ ها


ووشو حسین اوجاقی