اوج نگرانی؛ پاسخ منفی مسی به پیشنهاد بارسا

رئیس بارسلونا دیگر اطمینان ندارد که با وضعیت اقتصادی کنونی و مشکلات مربوط به فیرپلی مالی بتواند قرارداد مسی را تمدید کند. او امروز گفت که دیگر وعده ای در این مورد نمی دهد....

به گزارش "ورزش سه"، لیونل مسی پس از ۲۰ سال دیگر بازیکن بارسلونا نیست و قرارداد او شب گذشته با بارسا رسما به اتمام رسید. در هفته های اخیر بارها عنوان شده بود که باشگاه بارسلونا هر کاری خواهد کرد تا قرارداد او پیش از انقضا تمدید شود ولی خوان لاپورتا رئیس بارسا نتوانست به وعده اش عمل کند.

گفته می شود توافق بین دو طرف قطعی است ولی مشکلات اقتصادی بارسا و گذر از سقف تعیین شده برای بودجه دستمزد که از سوی لالیگا مقرر شده، مانعی بزرگ بر سر اعلام رسمی تمدید لیونل مسی است. تا زمانی که این مشکل حل نشود، بارسا قادر به ثبت نام مسی در فهرست خود نیست.

خوان لاپورتا رئیس بارسا در مصاحبه با اوندا سرو و در مورد دلیل تمدید نشدن قرارداد مسی گفت:«می دانم که مسی می خواهد بماند و همه تلاش مان نیز بر این است که او تمدید کند ولی رعایت فیرپلی مالی هم بسیار مهم است.

روش های زیادی را تحت بررسی داریم و خودم هم دوست دارم بگویم که مسی می ماند ولی فعلا نمی توانم چنین وعده ای بدهم. روندی در حال طی شدن است تا به بهترین راه حل برای رفع مشکل ثبت نام مسی در فهرست باشگاه برسیم. همه چیز مسیر خودش را طی می کند ولی رعایت فیرپلی مالی در درجه اول اهمیت قرار دارد. شرایط مالی ما خوب نیست و حتی نمی توان برای جذب بازیکن جدید، به معاوضه فکر کرد.»

شب گذشته در برنامه ال چیرینگیتو جزئیاتی از پیشنهاد بارسلونا به لیونل مسی فاش شد. باشگاه کاتالان ابتدا قراردادی دو ساله را به مسی پیشنهاد داده بود که پس از سال ۲۰۲۳ مسی به عنوان سفیر باشگاه فعالیت می کرد و دستمزد او طی ۱۰ سال پرداخت می شد اما فوق ستاره آرژانتینی با آن مخالفت کرد.

سپس بارسلونا تغییراتی در پیشنهاد خود داد و بر این اساس به مسی طی دو سال پیش رو ۲۰۰ میلیون یورو ناخالص دسمزد پرداخت خواهد کرد و ۱۰۰ میلیون یورویی باقیمانده را نیز طی سه سال به صورت اقساط پرداخت می کند.

مشکل اما اینجاست که لالیگا چنین قراردادی را قبول نخواهد کرد چرا که اگر مسی تابستان ۲۰۲۳ برای مثال به فوتبال آمریکا یا تیمی غیراسپانیایی ملحق شود، دستمزدی که او تا ۲۰۲۵ دریافت خواهد کرد، به دلیل عدم سکونتش در اسپانیا مشمول مالیات نخواهد شد، در حالی که همچنان از یک باشگاه اسپانیایی ذینفع خواهد بود. این یک تخلف محسوب می شود و می تواند منجر به زندانی شدن مسی و جریمه سنگین باشگاه شود.

بارسلونا این روزها در تلاش است تا بتواند به راه حلی برای رفع این مشکل برسد اما فعلا به نتیجه ای نرسیده است.

تگ ها


لیونل مسی لاپورتا بارسلونا