اورتون ۰ - ۰ لیورپول؛ هدیه شیرین تافی‌ها برای گواردیولا +ویدیو

لیورپول با تساوی مقابل اورتون نتوانست به صدر جدول بازگردد...

دو تیم همشهری اورتون و لیورپول، دربی مرسی‌ساید را به میزبانی اورتون برگزار کردند که در نهایت بازی با تساوی بدون گل به پایان رسید.

به گزارش مدال، در چهارچوب لیگ برتر انگلیس و از هفته بیست‌وششم تیم اورتون در خانه میزبان تیم لیورپول بود. این دیدار که در کشور انگلیس به دربی مرسی‌ساید معروف است در پایان نود دقیقه و تیم به نتیجه بدون گل رضایت دادند.

دو تیم بازی را با احتیاط خاصی آغاز کردند و ابتدا به دنبال بسته نگه داشتن دروازه خود بودند. دقیقه هفتم بازی تئو والکات با گرفتن بازیکن حریف، از داور این دیدار کارت زرد دریافت کرد.

در دقیقه 30 بازی والکات در موقعیت آفساید صاحب توپ شد که با یک ضربه زیبا تیر دروازه لیورپول را به لرزه درآورد که قبل از آن سوت داور به نشانه آفساید به صدا در آمده بود. چند دقیقه بعد این لیورپول بود که روی حرکت زیبای محمد صلاح می‌توانست به گل برسد که با هوشیاری مدافعان اورتون توپ ارسالی صلاح به کرنر رفت.

در اواخر نیمه اول حرکت زیبای والکات می‌توانست میزبان را صاحب گل کند که ضربه این بازیکن با اختلاف کمی از نار دروازه به بیرون رفت. دو تیم با نتیجه صفر بر صفر به کار خود در نیمه اول پایان دادند.

نیمه دوم هم بازی با تعادل آغاز شد و دو تیم بیشتر در نیمه زمین صاحب توپ می‌شدند. یورگن کلوپ که می‌دانست در صورت برد می‌تواند به صدر جدول بازگردد در دقیقه 63 دست به دو تعویض هم‌زمان زد و فیرمینیو و جیمز میلنر را وارد بازی کرد. روند حرکتی لیورپول بعد از ورود این و بازیکن هجومی‌تر شد و موفق شدند چند موقعیت خوب را روی دروازه میزبان تدارک ببینند که راه به جایی نبردند.

بهترین موقعیت لیورپول را فابینیو از دو قدمی دروازه اورتون از دست داد. جایی که با تعلل در زدن ضربه آخر منجر به خراب شدن این موقعیت شد که نهایتاً دو تیم با نتیجه بدون گل به کار خود در این بازی پایان دادند.