اورتون 0 - 2 منچسترسیتی؛ سایه سنگین سیتی روی سر لیورپول/ویدیو

سیتیزن‌ها با پیروزی مقابل اورتون موقتاً به صدر رفتند...

اورتون در خانه میزبان تیم منچسترسیتی بود که در نهایت مقابل حریف خود تن به شکست داد.

به گزارش مدال، از هفته بیست‌و‌هفتم لیگ برتر انگلیس دو تیم اورتون و منچسترسیتی به مصاف یکدیگر رفتند که در پایان نود دقیقه این شاگردان گواردیولا بودند که موفق شدند میزبان خود را شکست دهند.

منچسترسیتی در حالی گام به این دیدار گذاشت که با برد مقابل حریفش می‌توانست به دلیل تفاضل گل بهتر و البته یک بازی بیشتر نسبت به لیورپول به صدر جدول برسد. اورتون هم از 25 بازی گذشته خود موفق به کسب 33 امتیاز شده و در رده نهم جدول قرار دارد.

بازی با حساسیت بالایی آغاز شد و سرعت بالای این دیدار در ده دقیقه اول بر جذابیت‌های آن اضافه کرده بود. دقیقه 19 سرخیو آگوئرو در داخل محوطه جریمه صاحب توپ شد که با بی دقتی این بازیکن توپ به بیرون رفت.

در دقیقه 34 ضربه برنارد از کنار دروازه منچسترسیتی با اختلاف اندکی به خارج رفت. دو تیم در نیمه اول چند موقعیت نه چندان خطرناک داشتند که راه به جایی نبردند. اما این پایان کار در نیمه اول نبود. دقیقه 47 خطایی از سمت چپ برای منچستر سیتی بدست آمد که داوید سیلوا سانتر دقیقی روی دروازه اورتون انجام دادکه لاپورته با پرشی بلند و یک ضربه سر دقیق توپ را به تور دروازه تافی‌ها چسباند تا شاگردان گواردیولا با پیروزی در نیمه اول به رختکن بروند.

دقیقه 52 در فاصله چند متر مانده به محوطه جریمه خطایی به نفع اورتون اعلام شد که ضربه بی دقت بازیکن این تیم به دیوار دفاعی منچسترسیتی برخورد کرد و به بیرون رفت. اما منچسترسیتی که نمی‌خواست کاملاً عقب بنیشیند، در دقیقه 57 به سمت دروازه اورتون هجوم برد که در یک رفت و برگشت توپ روی هوا به آگوئرو رسید و ضربه برگردون زیبای این بازیکن با اختلاف کمی از کنار دروازه به بیرون رفت.

در دقیقه 68 اشتباه مدافع اورتون، رحیم استرلینگ را صاحب توپ کرد که ضربه این بازیکن باسایش روی تیر دروازه به بیرون رفت تا نتیجه همچنان یک بر صفر باقی بماند. اما در دقیقه 98 گابریل ژسوس گل دوم منچسترسیتی را به ثمر رساند تا اختلاف به عدد دو برسد.

نهایتاً این دیدار با نتیجه دو بر صفر به سود سیتیزن‌ها به پایان رسید تا شاگردان گواردیولا موقتاً به صدر جدول صعود کنند.