اوساکا برای دومین بار فاتح تنیس اپن آمریکا شد

تنیسور ژاپنی با یک بازگشت توانست ویکتوریا آزارنکا را در فینال اپن آمریکا شکست دهد و برای دومین بار فاتح این رقابت ها شود....

به گزارش مدال و به نقل از ایسنا، فینال تنیس اپن آمریکا در بخش بانوان بامداد یکشنبه بین نائومی اوساکا و ویکتوریا آزارنکا برگزار شد و بانوی شماره ۹ جهان با یک کامبک ۲ بر یک حریفش را شکست داد تا برای دومین بار قهرمانی در این رقابت ها را جشن بگیرد. 

آزارنکا بازی را با قدرت شروع کرد و در همان گیم نخست توانست بریک کند و در ادامه نتیجه را ۲ بر صفر به نفع خود کند. اوساکا در گیم سوم پیروز شد. با این حال اشتباه های مکررش و برتری آزارنکا موجب شد گیم ها را یکی پس از دیگری از دست بدهد و در ۳۰ دقیقه ست نخست را با نتیجه ۵ بر یک واگذار کند. 

برتری آزارنکا در ست دوم هم ادامه داشت و تنیسور اهل بلاروس در دو گیم نخست پیروز شد اما اوساکا با یک بریک شرایط را به نفع خود تغییر داد و در ادامه نتیجه را ۲ بر ۲ کرد. آزارنکا در گیم پنجم پیروز شد اما تنیسور ژاپنی دوباره بازی را مساوی کرد. بانوی شماره ۹ جهان که امیدوار به بازگشت شده بود با پیروزی در گیم بعدی برای نخستین بار در این بازی از حریف خود پیش افتاد. برتری این تنیسور ادامه داشت و نتیجه ۵ بر ۳ شد. در گیم نهم رقابت جذاب دو تنیسور دیده شد و پس از ۱۰ دقیقه این اوساکا بود که آزارنکا را شکست داد و در ست دوم پیروز شد. 

در ست پایانی دو تنیسور رقابت نزدیکی داشتند تا این که اوساکا بریک کرد و نتیجه ۳ بر یک به نفعش شد. در گیم پنجم آزارنکا فرصت داشت تا بریک کند و اختلاف را به حداقل برساند اما با وجود برتری ۴۰ بر صفر در نهایت این گیم را واگذار کرد. اشتباه های تنیسور اهل بلاروس موجب شد بهترین فرصت را در جبران نتیجه از دست بدهد. در گیم ششم رقابت جذابی دو تنیسور به نمایش گذاشتند و در نهایت تلاش های آزارنکا نتیجه داد و نتیجه ۴ بر ۲ شد. او یک گیم دیگر را به خود اختصاص داد و در حالی که فرصت داشت تا نتیجه را برابر کند ۵ بر ۳ از حریفش عقب افتاد. اوساکا تنها یک گیم با قهرمانی فاصله داشت و در نهایت توانست امتیاز آخر و پیروزی را به سختی به دست آورد و سومین گرند اسلم خود را فتح کند. 

بیشتر بخوانید:

فینالیست های زنان تنیس اپن آمریکا مشخص شدند

10 واکنش برتر نادال در مسابقات مختلف تنیس/ ویدیو

 

 

تگ ها


تنیس تنیس