«اولویت» سلامتی کشتی‌گیران است نه برگزاری لیگ کشتی!

موج دوم شیوع ویروس کرونا و ابتلای یکی از ملی‌پوشان کشتی فرنگی باعث شده اهالی کشتی نسبت به رویدادهایی از قبیل برگزاری لیگ ابراز نگرانی کنند....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، در روزهایی که تقریبا تمامی نقاط کشورمان با موج دوم شیوع ویروس کرونا دست و پنجه نرم می‌کند و متولیان سلامت کشور از تکمیل شدن ظرفیت تخت بیمارستانها برای پذیرش بیماران جدید خبر می‌دهند، کمیته لیگ فدراسیون کشتی همچنان در حال ساده‌انگاری و عادی جلوه دادن وضعیت کنونی است.

طی روزهای گذشته مدام شاهد انتشار اخبار عقد قرارداد کشتی‌گیران و مربیان با باشگاه‌های مختلف بودیم. روندی که با تلاش زیاد و عجیب رئیس کمیته لیگ کشتی همچنان در جریان است و طوری با شتاب صورت می‌گیرد که انگار نه ویروس کرونایی در کشور وجود دارد و نه دغدغه سلامت ورزشکاران. متولی کمیته لیگ در تازه ترین اظهاراتش هم اعلام کرده نباید یأس و اضطراب و استرس را به جامعه وارد کرد و دلیلی برای برجسته کردن نکات منفی وجود ندارد! اما آیا او خبر دارد حسین نوری به عنوان یکی از فرنگی‌کاران ملی پوش هم اکنون در بیمارستان بستری است و در شرایطی نیمه هوشیار با ویروس کرونا دسته و پنجه نرم می‌کند؟

ساده انگاری و پافشاری کمیته لیگ برای برگزاری این مسابقات در شرایطی که حتی مصوبات دولت هم تردد با ماسک را برای تمامی افراد جامعه الزامی دانسته، همچنان مبهم و قابل تامل است. اینکه یک چهره موفق المپیکی همچون حسن یزدانی باید جلوی دوربین قرار گیرد و از شور و هیجان و اشتیاق اهالی کشتی برای برگزاری لیگ سخن بگوید، اصلا خوشایند قهرمانان ملی نیست. به ویژه آنکه هم اکنون تست کرونای بسیاری از فوتبالیست های شاغل در لیگ برتر مثبت شده و مطمئنا برخی ورزشکاران رشته های دیگر از جمله کشتی هم شرایط مشابهی دارند.

در این راستا محمد ابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی در واکنش به همین اما و اگرها در برگزاری لیگ و تاکید فراوان متولیان کمیته لیگ بر عادی جلوه دادن شرایط کنونی به خبرنگار مهر گفت: فدراسیون کشتی با توجه به وضعیت شیوع ویروس کرونا مدتهاست اردوهای تیم ملی و تمامی رویدادهای رسمی و تدارکاتی را لغو کرده و همچنان طبق مصوبات اتحادیه جهانی کشتی و ستاد مبارزه با کرونا در ورزش گام بر می دارد.

وی افزود: مطمئن باشید هر رویدادی که خطری برای ورزشکاران محسوب شود و سلامتی آنها را تهدید کند برگزار نخواهد شد. رقابتهای لیگ کشتی هم جزو همین رویدادهایی است که برگزاری آن منوط به صدور مجوزهای متولیان ورزش و سلامت کشورمان است. بدیهی است اگر شرایط مناسببرای برگزاری رقابتهای لیگ کشتی وجود داشته باشد، این مسابقات پیگیری خواهد شد، اما در غیر اینصورت، فعلا چنین مسابقاتی را برگزار نمی‌کنیم.

امامی به نشست های متعدد مسئولان فدراسیون کشتی با متولیان وزارت ورزش، فدراسیون پزشکی ورزشی و ستاد مبارزه با کرونا اشاره کرد و گفت: ما با این مسئولان کاملا هماهنگ هستیم و اگر مجوز فعالیت برای کشتی صادر شود می توانیم برنامه های خودمان را اجرایی کنیم، ولی فعلا با توجه به موج دوم شیوع ویروس کرونا و پربرخورد بودن رشته کشتی، هیچ رویدادی برگزار نخواهد شد.

سخنگوی فدراسیون کشتی خاطرنشان کرد: اهمیت این بحث تا جائی است که حتی اتحادیه جهانی کشتی هم با وجود اعلام زمان برگزاری برخی از مسابقات بین المللی، همه چیز را منوط به ماه‌های آینده کرده است. اتحادیه جهانی کشتی بعد از اعلام طرح عملیاتی خود برای سال ۲۰۲۰ تاکید کرد تاریخ اعلام شده برای مسابقات بین المللی و رسمی هنوز قطعی نیست و برای برگزاری این مسابقات باید دو ماه قبل از رویداد با توجه به تغییر شرایط تصمیم گیری نهایی صورت گیرد.

وی در پایان گفت: بر هیچکس پوشیده نیست رقابتهای لیگ برای کشتی گیران و مربیان به عنوان تنها منبع درآمد این افراد بسیار مهم و تاثیرگذار است، اما نباید جان کشتی‌گیران و مربیان و دیگر عوامل برگزاری لیگ از جمله داوران و نیروهای اجرایی را به خطر انداخت. مطمئنا اگر قرار بر برگزاری لیگ کشتی باشد، فدراسیون کشتی بعد از کسب مجوزهای لازم از مراجع ذیصلاح و همچنین کسب اطمینان از سلامت کامل فضای مسابقات، وارد فاز اجرایی خواهد شد.

بیشتر بخوانید:

رئیس اسبق فدراسیون کشتی بستری شد

چرخه پرسروصدای کشتی موقتا متوقف شد

 

 

تگ ها


فدراسیون کشتی لیگ کشتی حسین نوری ویروس کرونا کشتی