اولیایی: عملکرد فتحی جای دفاع ندارد

کاظم اولیایی، مدیرعامل پیشین باشگاه استقلال گفت: مردم حق دارند از عملکرد فتحی ناراضی باشند، چون ناکامی به بار آورد، ولی تا وقتی فردی برای تغییر ساختار باشگاه پیدا نشده، نباید مدیران را تغییر بدهیم....

اولیایی: عملکرد فتحی جای دفاع ندارد

به گزارش مدال، کاظم اولیایی با اشاره به احتمال تغییرات جدید در باشگاه استقلال اظهار داشت: در این باشگاه، بحث فرد مطرح نیست، چون با یک ساختار معیوب مواجه هستیم. مدیریت فوتبال در مملکت ما دچار سرطان شده و با آسپرین و چسب زخم، قابل درمان نیست. این ساختار قابل دفاع نیست و با شعار‌ها هم، مشکل حل نمی‌شود.


وزارتخانه مقصر است
مدیریت فوتبال در مملکت ما وارد یک گرداب بزرگ شده و مقصر اصلی آن، وزارت ورزش است. این افتضاحی که به بار آمده، با تغییر مدیران، درست نمی‌شود. الان مغازه‌های جگرکی هم رصد می‌شوند و شهرداری از یک سو و تشکیلات صنفی از سوی دیگر نظارت دارند، اما روی عملکرد مدیران و باشگاه‌ها چه نظارتی وجود دارد؟ وزارت ورزش با افتخار می‌گوید دو هزار و خرده‌ای باشگاه فوتبال فعالیت می‌کنند، اما درست به همان میزان، باشگاه ورشکسته در فوتبال داریم که باز هم مقصرش همین وزارت ورزش است.


انتصاب‌ها غیرقانونی است
آقای وزیر تصمیم گرفت احمد سعادتمند را از هیات مدیره استقلال خارج کند، چون دو شغله بود. شما فکر کنید ایشان همین دیروز دو شغله شد؟ نه، از روز اولی که به استقلال آمد، شغل دولتی دیگری هم داشت، اما وزارتخانه به تازگی فهمید کار غیرقانونی انجام داده است. این انتصاب‌ها و انتخاب‌ها غیرقانونی است. مثلا گرشاسبی را به پرسپولیس آوردند در حالی که می‌دانستند بازنشسته است و او را کنار زدند، چون فهمیدند بازنشسته بود! این حکم دادن‌ها چه معنایی دارد؟ وزارتخانه باید پاسخگو باشد.


سنگ محک درست نیست
هر مدیری به استقلال آمد، بدهکاری ایجاد کرد و رفت. یک مدیری، دو قهرمانی با استقلال آورده و مدام از عملکردش تعریف می‌کند، من هم روزی قهرمان آسیا شدم، اما امروز باید دید ملاک ارزش برای باشگاه‌ها چیست؟ سنگ محک ما نباید یک برد یا یک باخت باشد؛ مثلا شکست مقابل ماشین‎سازی واقعا بد بود ولی به جای پرداختن به مسائل هواداری، باید ببینیم برای ساختن ساختار باشگاه چه کرده‎ایم؟ از یک طرف قهرمان شویم، اما از سوی دیگر میلیارد‌ها تومان بدهی به بار بیاوریم، چه فایده‌ای دارد؟ مجمعی که برای باشگاه‌ها ایجاد شده، دولتی بوده و مورد تائید فیفا نیست. با این حساب همه چیز باشگاه‎داری ایراد دارد.


برکناری فتحی مُسَکن دو روزه است
چرا فتحی مدیرعامل استقلال شد؟ چون مردم از افتخاری ناراضی بودند. حالا هم از فتحی ناراضی هستند. من مدافع فتحی نیستم، چون معتقدم عملکردش جای دفاع ندارد، ولی برکناری فتحی، مُسَکن دو روزه است. فتحی برود، چه کسی باید مدیرعامل باشگاه شود؟ مطمئن باشید اصلا در وزارت ورزش به این موضوع فکر هم نشده است. مردم حق دارند از عملکرد فتحی ناراضی باشند، چون ناکامی به بار آورد، ولی تا وقتی فردی برای تغییر ساختار باشگاه پیدا نشده، نباید به صورت سریالی، مدیران را تغییر بدهیم. الان فتحی را اخراج کنند و به عنوان مثال، میرشاد ماجدی مدیرعامل استقلال شود، شاید برای چند روز همه چیز گُل و بلبل باشد، اما در نهایت، ساختار تغییر نمی‌کند.


این قوانین اشتباه است
من با همه چیز در این فوتبال مشکل دارم. مجلس تصویب کرده که دولت به باشگاه‌ها پول ندهد. از سوی دیگر، وزارت ورزش که کاملا دولتی است، بدون اینکه خود را ملزم به پرداخت پول بداند، برای مدیریت باشگاه‌ها تصمیم‎گیری می‌کند. البته تصمیماتش هم، افتضاحی مثل مدل مدیریتی در استقلال را پدید می‌آورد. همه این قوانین اشتباه است، چون به باشگاه‌ها گفته‎اند فعالیت کنید، اما حق ندارید درآمدزایی داشته باشید! 

 

بیشتر بخوانید:

سلطانی فر: مصمم هستیم استقلال و پرسپولیس را واگذار کنیم

تگ ها


باشگاه استقلال مدیرعامل پیشین استقلال کاظم اولیایی عملکرد فتحی امیرحسین فتحی استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال