اولیایی: مجلس انتخاب مدیرعامل استقلال را به تعویق انداخت

مدیرعامل سابق باشگاه استقلال وضعیت فعلی این باشگاه را بررسی و آینده درخشانی را هم برای آن پیش‌بینی کرد....

به گزارش "ورزش سه" کاظم اولیایی مدیرعامل سابق باشگاه استقلال در برنامه "یه روز تازه" در شبکه پنج درباره وضعیت این باشگاه گفت:" به نظرم با توجه به شیوع کرونا و اینکه هنوز تیم‌ها شکل کلی به خود نگرفته‌اند، قضاوت درباره استقلال زود است. اما در کل این تیم ظرفیت قهرمانی و بازی‌های خوب را دارد.


او افزود: در حوزه مدیریت کلان و انتخاب مدیر این باشگاه هم بگویم، وقتی نمایندگانی که وظیفه قانونگذاری و نظارت بر حسن اجرای آن را برعهده دارند، به پیشنهاد کانون هواداران جلسه‌ای تشکیل می‌دهند و سپس برای وزارت ورزش تعیین تکلیف می‌کنند، وزارت ورزش حق دارد که بگوید اجازه دهید ما کار خودمان را انجام دهیم. 


قطعا دود این مداخلات بی‌مورد در چشم هوادار می‌رود و به نظرم تعیین نشدن مدیر باشگاه استقلال تا الان، تا حدودی به همان جلسه نمایندگان مجلس مربوط می‌شود.


اولیایی همچنین گفت: نمایندگان برای آن جلسه، تعدادی از بازیکنان قدیمی استقلال را دعوت کرده بودند، در صورتی که اگر دنبال کارشناس هستند بهتر است از مدیر پیشکسوت استفاده کنند، زیرا بازیکن در مسائل فنی داخل زمین متخصص است اما یک مدیر درباره تامین اعتبارات، نحوه قراردادها و... حرف برای گفتن دارد.


این پیشکسوت فوتبال در ادامه درباره اساسنامه فدراسیون فوتبال و نفی قانون بازنشستگی در آن گفت: این قانون دولتی است در صورتی که ما ماهیت فدراسیون را غیردولتی می‌دانیم پس قوانین استخدامی در آنجا ساری و جاری نیست. کمک‌های دولتی دریافت می‌کند اما کمک دولتی با ردیف بودجه دولتی فرق دارد.


وی در ادامه درخصوص اعلام جرم برای تعدادی از داوطلبان برای حضور در انتخابات ریاست فدراسیون افزود: اینطور سنگ‌اندازی‌ها برای فوتبال خوب نیست. مگر جرمی ثابت شده که اعلام می‌شود؟ اینکه از قبل برای یک موضوع فضاسازی کنیم به نفع نظام و فوتبال نیست. ما در فوتبال کارشناسان بسیار خبره داریم که بهتر است آنان مسائل را تحلیل و صحبت کنند.


اولیایی در پایان قاضی‌زاده هاشمی نماینده مجلس و دیگر مسئولین را به برگزاری یک نشست با تشکل نمایندگان استقلال و مدیران قبلی این باشگاه فراخواند.

تگ ها


سید محمد کاظم اولیایی