اولین ال‌کلاسیکوی عربی؛ یک بازی ۲۲۲ میلیارد تومانی!

رئال مادرید و بارسا صرف حضور در عربستان و برگزاری بازی نیمه نهایی سوپرکاپ اسپانیا ۶.۸ میلیون یورو دریافت خواهند کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، ژانویه ۲۰۲۰ بود که برای اولین بار سوپرکاپ اسپانیا با شکل و شمایلی جدید در عربستان برگزار شد. دو تیم اول لالیگا به همراه قهرمان و نایب قهرمان کوپا دل ری در جده عربستان حاضر شدند و در نهایت قهرمانی به رئال رسید. کهکشانی ها ابتدا والنسیا را ۳-۱ از پیش رو برداشتند و در فینال نیز با ضربات پنالتی بر اتلتیکو پیروز شدند.

پس از یک سال وقفه به دلیل شیوع کرونا که رقابت ها در اندلوس برگزار شد و در نهایت نیز بیلبائو به قهرمانی رسید، امسال بار دیگر بازی ها در عربستان به انجام می رسد. امشب رئال و بارسا اولین بازی نیمه نهایی و فردا نیز بیلبائو و اتلتیکومادرید دیگر بازی این مرحله را برگزار خواهند کرد.

انجام بازی ها در عربستان برای فدراسیون فوتبال اسپانیا و تیم های حاضر در این تورنمنت سود مالی خوبی را به همراه دارد. برای مثال رئال و بارسا برای انجام بازی امشب هر کدام ۶.۸ میلیون یورو دریافت خواهند کرد. به بیلبائو و اتلتیکو اما ۸۰۰ هزار یورو تعلق می گیرد. در واقع رئال و بارسا به دلیل اعتبار جهانی بیشتر، هر کدام ۶ میلیون یورو بیشتر سود خواهند کرد.

در صورت قهرمانی رئال یا بارسا سود این دو به ۱۲ میلیون یورو نیز افزایش خواهد داشت. این رقم برای بارسایی که از لحاظ مالی در شرایط بدی قرار دارد می تواند حیاتی باشد.

سال قبل که بازی ها در اسپانیا برگزار شد، رئال مادرید و سوسیداد که در نیمه نهایی شکست خوردند، ۸۰۰ هزار یورو دریافت کردند. به بارسای نایب قهرمان ۱.۴ میلیون یورو و به بیلبائوی قهرمان نیز ۲ میلیون یورو تعلق گرفت.

تگ ها


ال کلاسیکو فوتبال جهان رئال مادرید بارسلونا لالیگا فوتبال