اولین تقابل امیر قلعه‌نویی و جواد نکونام در قامت سرمربی

امیر قلعهنویی در جام حذفی با شاگرد اسبق خود رو به رو میشود. سپاهان اصفهان بعد از نتایج خوبی که در این ......

امیر قلعه‌نویی در جام حذفی با شاگرد اسبق خود رو به رو می‌شود.

سپاهان اصفهان بعد از نتایج خوبی که در این فصل همراه با امیر قلعه‌نویی در لیگ برتر بدست آورده و در یک قدمی صدر جدول رده بنده قرار داد، روز جمعه در مرحله‌ی یک هشتم نهایی جام حذفی پذیرای تیم نساجی مازندران است. هدایت تیم تازه لیگ برتری شده‌ی نساجی بر عهده‌ی کاپیتان اسبق تیم ملی جواد نکونام است. نکونام هم در تیم ملی و هم در باشگاه استقلال تهران زیر نظر امیر قلعه‌نویی فوتبال بازی کرده است. این بازی اولین تقابل جواد نکونام به عنوان سرمربی مقابل امیر قلعه‌نویی است. به بهانه‌ی تقابل قلعه‌نویی و نکونام روزهای تلخ و شیرین این دو کنار هم را مرور کرده‌ایم.

گل مهم به استقلال

نکونام در لیگ برتر ۲ بار به استقلال تهران گل زده است. گل دوم او به استقلال گل مهمتری بود. در لیگ سوم پاس بازیکنان خوبی را جذب کرده بود و با هدایت مجید جلالی یکی از مدعیان عنوان قهرمانی بود. این دو تیم در هفته‌ی اول آن دوره از رقابت‌های لیگ برتر به مصاف هم رفتند که بازی به تساوی ۲ بر ۲ انجامید. نکونام در آن بازی یکی از گل‌های پاس را مقابل استقلال امیر قلعه‌نویی به ثمر رساند. آن گل نکونام زمانی ارزش بیشتری پیدا کرد که در پایان فصل پاسی‌ها با ۲ امتیاز بیشتر نسبت به استقلال قهرمان لیگ برتر فوتبال ایران شدند. قهرمانی‌ای که دیگر هیچ وقت هم برای این تیم تکرار نشد.

آغاز اختلافات

امیر قلعه‌نویی بعد از جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان به عنوان سرمربی تیم ملی انتخاب شد. تیم ملی همراه با او در جام ملت‌های آسیای ۲۰۰۷ شرکت کرد. گفته می‌شود قلعه‌نویی در یک از بازی‌های مرحله‌ی گروهی آن رقابت‌ها که تیم ملی ایران در نیمه‌ی اول عملکرد قابل قبولی نداشت در بین دو نیمه در رختکن از جواد نکونام  و سایر لژیونرها انتقادهای شدیدی کرد که این انتقادها باعث دلخوری هافبک آن روزهای باشگاه اوساسونا از سرمربی تیم ملی شد. در آن روزها شنیده شد سرمربی تیم ملی به نکونام  گفته:"آقای اوساسونا"در نهایت در آن دوره از رقابت‌های جام ملت‌های آسیا تیم ملی همراه با امیر قلعه‌نویی در مرحله‌ی یک چهارم نهایی مقابل کره جنوبی در ضربات پنالتی شکست خورد و از رسیدن به مرحله‌ی نیمه نهایی باز ماند.

از گل قهرمانی تا ترک استقلال

جواد نکونام در لیگ دوازدهم با یک انتقال پر سر و صدا از اوساسونا به استقلال تهران پیوست. هدایت استقلال در لیگ دوازدهم بر عهده‌ی امیر قلعه‌نویی بود. آبی‌پوشان پایتخت در آن فصل برای آخرین بار قهرمان لیگ برتر شدند که این قهرمانی در اهواز قطعی شد. آن‌ها در هفته‌ی ما قبلی پایانی رقابت‌ها در اهواز به مصاف فولاد خوزستان رفتند و با تک گل جواد نکونام بازیکن با تجربه‌ی خود از روی نقطه‌ی پنالتی در دقیقه ۱۹، موفق شدند حریف اهوازی را از پیش روی بردارند و قهرمان لیگ برتر شوند تا قلعه‌نویی هم با پنالتی ۳ امتیازی نکونام برای آخرین بار قهرمان لیگ برتر شود. البته نکونام که به گفته‌ی امیر قلعه‌نویی با سفارش علی کفاشیان رییس وقت فدراسیون فوتبال یه استقلال آمده بود، بعد از آن قهرمانی با قلعه‌نویی به مشکل خورد و در لیگ سیزدهم در نیمه‌های فصل استقلال را ترک کرد و دوباره به اوساسونا برگشت.

بعد از ترک استقلال نکونام مصاحبه‌هایی انجام داد که به مذاق امیر قلعه‌نویی خوش نیامد. حتی قلعه‌نویی از جواد نکونام شکایت هم کرد که کار این دو به دادگاه هم کشید که در نهایت با هم آشتی کردند و همه چیز ختم به خیر شد.

تگ ها


سپاهان فوتبال