اولین تمرین تیم ملی پس از پیروزی برگزارشد

اولین تمرین تیم ملی ایران پس از برتری در برابر ازبکستان، امروز در کمپ تیم های ملی برگزار شد ......

اولین تمرین تیم ملی ایران پس از برتری در برابر ازبکستان، امروز در کمپ تیم های ملی برگزار شد.
 

به گزارش مدال به نقل از "ورزش سه"، ملی پوشان ایران امروز اولین تمرین خود را پس از پیروزی در سومین دیدار خود در مرحله مقدماتی جام جهانی برگزار کردند.


*این تمرین بعد از مدت ها در کمپ تیم های ملی برگزار شد.


*قرار بر این شد تا از فردا تا روز دوشنبه تمرینات تیم ملی پشت درهای بسته برگزار شود.


*ملی پوشانی که در دیدار برابر ازبکستان در ترکیب ثابت به میدان رفتند برای ریکاوری به باشگاه جیم رفتند و سایر بازیکنان به تمرین پرداختند.


*یازده بازیکن ثابت دیدار برابر ازبکستان به علاوه سردار آزمون در تمرین امروز حضور ندارند.


*پژمان منتظری نیز در تمرین امروز ملی پوشان حضور دارد و به تمرین اختصاصی می پردازد.


*با توجه به اینکه قرار بود ملی پوشان از ساعت ١٥ تمرین خود را آغاز کنند، از ساعت ١٥:١٥ پا به زمین چمن کمپ تیم های ملی گذاشتند.

 

*پس از حدود ١٥ دقیقه که ملی پوشان به تفریحی به گرم کردن خود پرداختند، کی روش سوت آغاز رسمی تمرین را به صدا درآورد.


*در ابتدا ملی پوشان به انجام حرکات کششی پرداختند.


*پس از آن با در اختیار قرار توپ، ملی پوشان کار با توپ را به صورت انفرادی در دستور کار خود قرار دادند.


*در آیتم بعدی ملی پوشان دو به دو روبروی یکدیگر قرار گرفتند و به ارسال پاس های کوتاه پرداختند.


*سیزده بازیکن حاضر در تمرین(بدون پژمان منتظری) در مرحله بعدی تبدیل به دو گروه شدند، گروهی با ایجاد دایره ای بزرگ صاحب توپ بودند و گروهی دیگر نیز با حضور در میانه این دایره باید از عبور توپ ممانعت می کردند.


*کی روش دقت زیادی بر عملکرد ملی پوشان در این تمرین داشت و بارها با فریادهای خود تذکراتی را به بازیکنان مدافع و بازیکنان حامل توپ می داد.


*در این آیتم بازی تک ضرب و پرسینگ مدنظر سرمربی تیم ملی بود چرا که بازیکنان صاحب توپ باید حداکثر با دوضرب توپ را عبور می دادند و بازیکنان مدافع نیز نباید اجازه عبور توپ می دادند.


*پس از این تمرین ملی پوشان یک دقیقه را به نوشیدن آب اختصاص دادند.

 

*در مرحله بعدی، تمرینی مشابه با آیتم قبلی اما با تغییرات زیادی برگزار شد. در محیطی بسیار بزرگتر تیم حاکم باید توپ را به یکدیگر با حداکثر دو ضرب پاس می دادند، تیمی که مدافع است پس از گرفتن توپ به صورت خودکار جایگزین می شد، جهانبخش نیز به عنوان بازیکن آزاد با هر تیمی که صاحب توپ بود همکاری می کرد.


*در تمرین بعدی، سرعت عمل و پاس کوتاه در دستور کار قرار داشت، بازیکنان باید پس سه پاس کوتاه و سریع به کی روش و سه پاس مشابه به دستیار وی، با استارتی محوطه را ترک می کردند.


*همین تمرین به صورت طولی نیز به گونه ای دیگر به اجرا درآمد، بازیکنان پس طی مسافتی به صورت زانو بلند به کی روش می رسیدند و پس از پاسخ دادن به پاس او، به کار خود ادامه می دادند و در نهایت با استارتی سرعتی به کار خود پایان می دادند.


*تاکید زیاد بر سریع بودن بازیکنان تیم ملی، نکته جالبی بود که باعث می شد کی روش آن را به صورت پیاپی به ملی پوشان تذکر بدهد، تذکراتی با صدای بلند که باعث هیجان دادن به این تمرین و تحریک ملی پوشان شده بود.


*دو دروازه بان حاضر در تمرین به طور جداگانه با دن گاسپار به تمرین می پردازند.


*پژمان منتظری نیز زیر نظر یکی از فیزیوتراپ های تیم ملی به تمرین می پردازد.

 

*دو تیم تمرین  شامل بازی تکضرب و همراه با پرسینگ خود را در آیتم بعدی با دروازه ادامه دادند، تیرک هایی که به زمین کوبیده شده بود حکم دروازه را داشت و دقیقا ویژگی های تمرین قبلی در دستور کار قرار داشت، این بار اشکان دژاگه بازیکن آزاد بود که می توانست با هر دو تیم همکاری کند.


*دومین وقت استراحت برای نوشیدن آب به ملی پوشان داده شد.


*دور جدید تمرین تیم ملی با فوتبال دروازه بزرگ و با ملحق شدن دروازه بان ها ادامه یافت. دو تیم در حالی که کریم انصاری فرد را به عنوان بازیکن آزاد بین خود داشتند در محیطی به ابعاد یک سوم زمین اصلی به فوتبال تکضرب پرداختند.


*آیتم بعدی را شوت به دروازه ها تشکیل می داد، دو بازیکن از دو گوش زمین پا به توپ حرکت می کردند و پس چند گام توپ ها را به یکدیگر پاس می دادند و شوت خود را روانه دروازه حریف می کردند.


*کی روش هر از گاهی تمرین را قطع می کرد و توضیحاتی را با وسواس زیاد راجع به طرز حرکت بازیکنان و زاویه شوت ها و ... ارائه می داد.


*دو آیتم اخیر تمرینات(فوتبال با دروازه بزرگ و شوت به سوی دروازه) دقیقا با همان شرایط به سمت جنوبی زمین منتقل و برگزار شد.


*بازیکنان اصلی تیم ملی که به همراه مربی بدنساز به ریکاوری رفته بودند اواخر تمرین به کمپ رسیدند و بازی همبازیان خود را نظاره کردند.

 

تگ ها


فوتبال