اولین حذف زیدان در لیگ قهرمانان؛ طلسم زیزو شکست

زین الدین زیدان با شکست دیشب مقابل منچسترسیتی برای اولین بار حذف شدن از لیگ قهرمانان به عنوان سرمربی را تجربه کرد....

به گزارش "ورزش سه"، زین الدین زیدان که در اولین سه فصل حضورش در لیگ قهرمانان به عنوان سرمربی با رئال مادرید قهرمان این رقابتها شده بود دیشب با شکست مقابل منچسترسیتی برای اولین بار حذف شدن از این تورنمنت به عنوان سرمربی را تجربه کرد.

زیدان و تیمش در هر دو بازی رفت و برگشت مرحله یک هشتم نهایی چمپیونزلیگ مقابل منچسترسیتی با نتیجه ۲-۱ شکست خوردند تا در مجموع با نتیجه ۴-۲ مقابل تیم انگلیسی باخته و از دور رقابتها کنار بروند.

این بعد از فصل ۲۰۰۸-۲۰۰۹ برای اولین بار بود که رئال مادرید هر دو بازی رفت و برگشت یک مرحله از مراحل حذفی لیگ قهرمانان شکست می خورد. رئالی ها در آن سال هم در مرحله یک هشتم در هر دو بازی رفت و برگشت مرحله یک هشتم نهایی مقابل لیورپول باخته بودند.

نکته جالب دیگر اینجا است که از همان زمان یعنی پیروزی لیورپول بر رئال مادرید در سال ۲۰۰۹، یازده سال بود که هیچ تیم انگلیسی نتوانسته بود یک تیم اسپانیایی را در مراحل حذفی لیگ قهرمانان حذف کند ولی دیشب منچسترسیتی توانست چنین تجربه ای را تکرار کند.

زین الدین زیدان در فصلهای ۲۰۱۵-۲۰۱۶، ۲۰۱۶-۲۰۱۷ و ۲۰۱۷-۲۰۱۸ در اولین سالهای مربی گری خود توانست سه فصل پیاپی با رئال فاتح چمپیونزلیگ شود. او در ژانویه سال ۲۰۱۶ سکان هدایت رئال را به دست گرفته بود.

تگ ها


زیدان رئال مادرید