اولین زوج فاتح لیگ قهرمانان در راه ست؟

ممکن است اتفاقی تاریخی برای آلفونسه دیویس و نامزدش در روزهای آتی رخ دهد....

به گزارش "ورزش سه"، بایرن مونیخ دیشب با غلبه بر پاری سن ژرمن فاتح لیگ قهرمانان اروپا شد. آلفونسوه دیویس بی شک یکی از بهترین بازیکن این فصل اروپا و پدیده فصل بود که نمایش او برابر بارسلونا فراموش نشدنی است و حالا نامزد او در لباس پاری سن ژرمن نیز در مسیر قهرمانی در اروپا قرار گرفته است. آلفونسه دیویس و نامزدش جوردین هویتما می توانند تبدیل شدن به اولین زوجی شوند که در لیگ قهرمانان آقایان و بانوان در یک فصل قهرمان شده اند.

اما جوردین که او نیز متولید ونکوور کاناداست، برای تیم زنان PSG بازی می کند و می تواند در ماه آگوست طعم قهرمانی در اروپا را بچشد. این بازیکن ۱۹ ساله کانادایی به عنوان مهاجم در ترکیب پاری سن ژرمن و تیم ملی کشورش بازی می کند.

تیم پاری سن ژرمن در مرحله یک چهارم نهایی در روز شنبه در ورزشگاه آنوئتا در سن سباستین به مصاف آرسنال می رود و در صورت پیروزی در این مرحله، در نیمه نیمه نهایی با برنده بازی بین لیون و بایرن مونیخ مصاف خواهند کرد.

 فینال لیگ قهرمانان بانوان روز یکشنبه ۳۰ آگوست در ورزشگاه سن مامس در بیلبائو برگزار می شود. پاری سن ژرمن تا به حال قهرمان اروپا نشده و در فینال سال ۲۰۱۵ مقابل فرانکفورت و ۲۰۱۷ مقابل لیون شکست را پذیرفته است. جوردین امیدوار است که پس از اتمام لیگ در رتبه دوم و از دست دادن فینال کوپا فرانسه در ضربات پنالتی، این بار روند تغییر کند.

این زوج از ۱۶ سالگی در کنار هم بودند و قبل از رسیدن به فوتبال اروپا و بازی کردن در بالاترین سطح، در سال ۲۰۱۷ جایزه بهترین بازیکن زیر ۱۷ سال در کانادا در عرصه زنان و مردان را کسب کردند. آلفونسه دیویس پناهنده ای متولد غناست که در سال ۲۰۱۹ با رقم نزدیک به ۱۰ میلیون پوند به بایرن پیوست.

تگ ها


بایرن مونیخ آلفونسو دیویس