اولین شگفتی چمپیونزلیگ؛ بنفیکا از خودی خورد

نایب قهرمان پرتغال با گلی که از بازیکن سابق خود دریافت کرد، خیلی زود از لیگ قهرمانان کنار رفت....

به گزارش "ورزش سه"، یکی از عجیب ترین اتفاقات لیگ قهرمانان فصل جاری حذف بنفیکا در دور پلی آف بود. نایب قهرمان پرتغال نتوانست به دور گروهی این رقابت ها راه پیدا کند و با شکست ۲-۱ از پائوک یونان راهی لیگ اروپا شد.

سرخپوشان لیسبون که به تازگی ژرژ  ژسوس را بار دیگر به عنوان مربی در اختیار دارند، با شکست عجیب از تیم یونانی خیلی زود از لیگ قهرمانان کنار رفتند تا همچنان اسیر نفرین بلا گوتمان باشند. مربی ای که ۵۸ سال پیش و پس از برکناری از بنفیکا گفته بود این تیم ۱۰۰ سال دیگر هم نمی تواند قهرمان یک رقابت مهم اروپایی شود.

بدتر اینکه حذف بنفیکا توسط یک بازیکن خاص رقم خورد. آندری زیوکوویچ که به تازگی بنفیکا با او فسخ قرارداد کرده بود، با پیراهن پائوک گل برتری یونانی ها را به بنفیکا زد تا تیم سابق خود را از لیگ قهرمانان حذف کرده و انتقام خود را به این شکل بگیرد.

زیوکوویچ در طول ۴ فصل بازی برای بنفیکا به تدریج جایگاه اصلی خود را از دست داد و پس از اینکه فصل گذشته تنها در سه بازی به میدان رفت، از سوی باشگاه کنار گذاشته شد. او به درخواست آبل فریرا مربی پائوک راهی این تیم شد و تیم سابق خود را از لیگ قهرمانان حذف کرد.

تگ ها


بنفیکا