اولین مدال طلای ایران بر گردن نوری/ کشتی قهرمانی آسیا

نماینده وزن 87 کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان با پیروزی در فینال مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب مدال طلا شد ......

نماینده وزن 87 کیلوگرم کشتی فرنگی کشورمان با پیروزی در فینال مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب مدال طلا شد.

در ادامه رقابت‌های کشتی فرنگی قهرمانی آسیا که از صبح امروز در 5 وزن اول در بیشکک قرقیزستان آغاز شده است، نمایندگان کشورمان در اوزان 55، 63، 77، 87 و 130 کیلوگرم به مصاف حریفانشان رفتند که حسین نوری در وزن 87 کیلوگرم با غلبه بر تمام رقبا و پیروزی در فینال موفق به کسب مدال طلا شد.
در وزن 87 کیلوگرم حسین نوری پس از یک دور استراحت، علی الطالبی از عراق را با نتیجه 4 بر صفر شکست داد و راهی نیمه‌نهایی شد. وی در این مرحله نیز با نتیجه 4 بر صفر از سد فی پنگ، دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از چین گذشت و فینالیست شد. نوری برای کسب مدال طلا با نتیجه 3 بر صفر از سد ماساتو سومی از ژاپن گذشت و مدلا طلا را بر گردن آویخت.
پیش  از این نیز محمدعلی گرایی با شکست در فینال وزن 77 کیلوگرم به مدال نقره دست یافته بود.
تا دقایقی دیگر هم بهنام مهدی‌زاده در فینال وزن 130 کیلوگرم برای کسب مدال طلا به میدان خواهد رفت.
در وزن 55 کیلوگرم رضا خدری دور اول با نتیجه 7 بر 3 مغلوب راجیندر از هند شد که باتوجه به شکست حریف هندی در دور دوم خدری از دور مسابقات حذف شد.
در وزن 63 کیلوگرم کرامت عبدولی بعد از استراحت در دور نخست، در دور دوم و مرحله یک چهارم نهایی با نتیجه 10 بر صفر مغلوب مغلوب میرامبک آیناگولوف، دارنده مدال نقره جهان از قزاقستان شد که با توجه به شکست حریفش در دور بعد وی نیز از گردونه مسابقات حذف شد.

تگ ها


اخبار روز کشتی