اولین مصاحبه تلویزیونی مسی: تا ابد در بارسا می‌مانم

لیونل مسی در سال ۲۰۰۳ اولین مصاحبه تلویزیونی خود را انجام داد و درمقابل دوربین رسانه‌ای باشگاه بارسلونا نشست....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، لیونل مسی هفده سال پیش در ۱۲ نوامبر ۲۰۰۳ برای اولین بار در یک مصاحبه تلویزیونی شرکت کرد. مسی شانزده ساله که تازه یک قرارداد حرفه‌ای با باشگاه بارسلونا امضا کرده بود در مقابل دوربین تلویزیون بارسا نشست. مسی آن زمان در تیم جوانان آ باشگاه بارسلونا بازی می‌کرد.

مسی در این مصاحبه خجالتی دیده می‌شد و به نظر می‌رسید دست و پای خود را گرم کرده. مسی در مقابل دوربین بارسا تی‌وی به سوالاتی که از او پرسیده می‌شد پاسخهایی کوتاه داده و به نظر می‌رسد برای پایان مصاحبه لحظه‌شماری می‌‌کند. در ادامه مهمترین نکات مطرح شده در این مصاحبه را مرور می‌کنیم:

قرارداد مسی

"با من تماس گرفتند و گفتند می‌خواهد قرارداد حرفه‌ای امضا کنند. بی‌نهایت خوشحال شدم".

"اینجا معمولا تا کسی هیجده نوزده ساله نشود با او قرارداد حرفه‌ای امضا نمی‌‌کنند. ولی در آرژانتین بچه‌های شانزده هفده ساله هم در لیگ برتر بازی می‌کنند چون پای پول‌های خیلی زیاد در میان نیست و می‌‌توانند بچه‌های آکادمی باشگاه را زودتر وارد سطح حرفه‌ای کنند".

دی‌ان‌ای بارسلونا و خروج سسک فابرگاس

مسی زمانی با بارسلونا قرارداد حرفه‌ای امضا می‌کند که فابرگاس با ترک نوکمپ راهی آرسنال شده است. مسی در این مصاحبه می‌گوید که قصد ندارد کاری که فابرگاس انجام داده را تکرار کند:

"من دربارسلونا خیلی خوشحالم و می‌خواهم تا ابد در بارسا بمانم. من برای بازی کردن و لذت بردن اینجا هستم و همه چیز کم کم درست می‌شود".

روزهای اول حضور در باشگاه

مسی قبول می‌کند که چهار سال اول حضورش در باشگاه چندان آسان نگذشته.

"من در فصل اول خیلی سختی کشیدم. در شش ماه اول هم روزهای خیلی بدی داشتم چون مدارک لازم برای بازی کردنم حاضر نبود. در اولین مسابقه مصدوم شدم و دو ماه نتوانستم بازی کنم. بله شروع خیلی بدی بود".

" وارد رختکن می‌شدم و با هیچکس حرف نمی‌زدم. بعد هم‌تیمی‌هایم می‌آمدند و سر صحبت را باز می‌کردند تا حرف بزنم".

شخصیت مسی

"همه می‌گویند من کم‌حرفم ولی خب... وقتی وارد زمین می‌شوم همه چیز را فراموش می‌کنم و دلم می‌خواهد حرفهایم را آنجا بزنم".

"هر وقت وارد زمین می‌شوم سعی می‌کنم لذت ببرم. ولی بعضی بازی‌ها هست که خوب پیش نمی‌رود و کمی عصبانی می‌شوم".

خانواده و قابلیت

" من با یک پرتغال ۶۰ تا روپایی زده‌ام و با توپ تنیس ۱۲۰ تا. سه ساله بودم که شروع کردم. خانواده ما فوتبالیست هستند. من بازی کردن را از پنج سالگی شروع کردم و عاشقش شدم".

" ما همه به جز یک نفر، ماتیاس که بچه وسطی است، هوادار نیوولز اولد بویز هستیم".

پست مسی در زمین

"من دوست دارم جلوی هافبک‌ها حرکت کنم، توپ را بگیرم و وقتی توپ دستم می‌‌آید با آن بازی کنم. من شماره ۱۰ را ترجیح می‌دهم. خیلی از بازی در کناره‌های زمین خوشم نمی‌آید".

گلها

"دوست دارم گل بزنم و به هم‌تیمی‌هایم گل بزنم. من کاری را می‌کنم که به نفع تیم باشد. پاسهای گل مهم است ولی وقتی خودم هم گل بزنم یعنی تیم به گل رسیده".

آینده

"دوست دارم یکراست به تیم ب بارسلونا بروم. باید از سی شروع کنم و بالا بروم. در مرحله بعدی وقتی در تیم ب بارسا هستم دوست دارم گاهی اوقات در تیم اول بازی کنم. هر چند من قبلا هم با تیم ب بازی کرده‌ام و با تیم اصلی تمرین".

ترس

" الان که اینجا هستم بیشتر عصبی و نگرانم تا وقتی در زمین هستم. آنجا خودم را فراموش می‌کنم و بازی می‌کنم. ولی اینجا برایم بدتر است".

بیشتر بخوانید:

مسی نه تنها از رونالدو بلکه از مارادونا هم بزرگتر است

مسی یا رونالدو؟ اسطوره‌های فوتبال چه می‌گویند؟

 

تگ ها


لیونل مسی فوتبال جهان بارسلونا فوتبال