اولین هت‌تریک باشگاهی علی دایی (عکس)

علی دایی ستاره گلزن ملی فوتبال ایران در مسیر خود برای موفقیت از تیم‌های مختلفی گذشته است....

به گزارش "ورزش سه" تاکسیرانی اولین تیمی بود که علی دایی در آن برای خود نامی دست و پا کرد و سپس نوبت به بانک تجارت رسید که او در آن‌جا شکوفا شد و حتی حضورش در تیم ملی را هم بعد از درخشش در بانک تجارت جشن گرفته است.

در تصویری که مشاهده می‌کنید، علی دایی در تیمی که چهره‌های سرشناسی چون مهدی فنونی‌زاده، رضا احدی، بیژن طاهری و محمد احمدزاده در جمع خود دارد، ستاره تیمش بوده و سه بار در مسابقه‌ای مربوط به رقابت‌های باشگاهی تهران دروازه نیروی زمینی را باز کرده است؛ تیمی که احمد کعبیان‌پور، مهدی حسینی‌نسب، اکبر آبسالان، حجت شاه‌نباتی، محمدرضا مهدوی، محمود مریخی و علی روزبهانی و ... را در ترکیب خود داشته است.

نکته جالب ذخیره‌نشینی افشین پیروانی در تیم بانک تجارت است و رابطه بین او و علی دایی از همان زمان آغاز شده است؛ کیهان ورزشی که این بریده متعلق به این نشریه است، مقابل تعداد تماشاگران این مسابقه (۳۰۰ نفر) از علامت تعجب استفاده کرده که نشان می‌دهد که برای فوتبال ایران هنوز انجام مسابقه بدون حضور تماشاچی معنای خاصی نداشته است.

شهریار در این فصل بعد از به ثمر رساندن ۱۸ گل در ۱۸ مسابقه به تیم ملی فوتبال ایران دعوت شده و بعد از مدتی نیمکت‌نشینی بدل به یکی از چهره‌های اصلی تیم علی پروین در راه صعود به رقابت‌های جام جهانی ۱۹۹۴ شد؛ ماموریتی که البته تیم ملی در آن ناکام ماند.

تگ ها


علی دایی برگی از تاریخ