اولین هت تریک فصل و بازگشت شاگردان قلعه نویی با فرصت سوزی استقلال

هفته هفتم رقابتهای لیگ برتر فوتبال در حالی به پایان رسید که گل گهر با درخشش مهاجم خود به یک پیروزی با ارزش دست یافت تا صدر جدول را از آبی پوشان پس بگیرد....

به گزارش مدال و به نقل از مهر، هفته هفتم رقابتهای لیگ برتر با برگزاری ۷ بازی پشت سر گذاشته شد و شاگردان قلعه نویی که بعد از ۵ هفته صدرنشینی در هفته ششم با سقوط چهار پله‌ای در جدول مواجه شده بودند تا صدر جدول در اختیار آبی پوشان تهران قرار گیرد، به لطف امتیاز سوزی تیم‌های بالای جدولی و درخشش یک مهاجم آماده، تنها بعد از یک هفته صدر جدول را پس بگیرند.

دیروز در حالی که استقلال مقابل حریف پایین جدولی خود برنامه خاصی برای رسیدن به گل نداشت و در نهایت با تساوی بدون گل متوقف شد و ۲ امتیاز با ارزش را از دست داد و شاگردان نکونام نیز نخستین شکست فصل خود را تحمل کردند، سیرجانی‌ها با ۳ گل شهرخودرو را مغلوب کردند تا بار دیگر به صدر جدول بازگردند.

از نتایج عجیب روز هفتم همچنین می‌توان به شکست تیم مدعی صنعت نفت مقابل آلومینیوم اراک اشاره کرد. شاگردان خطیبی که در هفته‌های اخیر نتایج خوبی می‌گیرند، تیم مدعی صنعت نفت را هم با یک گل مغلوب کردند تا صعود چشمگیری در جدول داشته باشند و رسماً به میانه جدول برسند. همچنین مس رفسنجان هم که گویی مشکل شان اولین گل و اولین پیروزی بود، حالا راه افتاده‌اند و در هفته هفتم توانستند میزبان پر قدرت خود نساجی را با یک گل شکست دهند تا آنها هم از انتهای جدول جدا شوند.

شهرخودرو که تا در هفته پنجم به جمع مدعیان اضافه شده بود با پذیرفتن دو شکست متوالی مقابل استقلال و گل گهر در هفته‌های ششم و هفتم با سقوط قابل توجهی در جدول مواجه شد و حالا آنها تنها دو تیم ذوب آهن و ماشین سازی را پایین‌تر از خود در جدول می‌بینند.

تراکتور تبریز هم در ادامه نتایج خوبش در هفته هفتم با ۳ گل تیم خوش ساختار پیکان را مغلوب کرد که این دومین پیروزی متوالی این تیم با مسعود شجاعی در نقش سرمربی است. سرخ پوشان تبریز هم در هفته هفتم ۱۲ امتیازی شده و به رده سوم رسیدند.

ماشین سازی دیگر تیم تبریزی هم توانست در تهران سایپا را متوقف کرده تا دومین امتیاز فصل را در هفته هفتم به دست آورد. آنها همچنان در قعر جدول قرار دارند و بالاتر از آنها ذوب آهن با یک بازی کمتر و ۴ امتیاز حضور دارد.

سپاهان دیروز به میدان نرفت تا با ۱۰ امتیاز از ۶ بازی در رده ششم باقی ماند و پرسپولیس نیز با ۳ بازی کمتر نسبت به حریفان و ۸ امتیاز در رده دهم جدول قرار دارد.

بهترین نتایج هفته هفتم را دو تیم گل گهر و تراکتور به دست آوردند که با نتایج مشابه ۳ بر یک میهمانان خود شهرخودرو و پیکان را شکست دادند.

بهترین بازیکن هفته بی تردید گادوین منشا است که هر ۳ گل تیمش را مقابل شهرخودرو زد تا نخستین هت تریک فصل بیستم به نام این مهاجم ۳۱ ساله ثبت شود و به لطف این هت تریک جهش قابل ملاحظه‌ای در صدر جدول گلزنان داشته باشد. منشا حالا با ۹ گل در صدر جدول گلزنان قرار دارد و فاصله خوبی با تعقیب کنندگانش گرفته است.

فاصله امتیازات بین ۶ تیم بالای جدول تنها ۳ امتیاز است و این نشان می‌دهد در کورس بالای جدول هیچ حاشیه امنی وجود ندارد. سپاهان با یک بازی معوقه و پرسپولیس با ۴ بازی معوقه روی کاغذ این شانس را دارند که بتوانند با پشت سر گذاشتن تیم‌های بالانشین خود را به صدر جدول برسانند.

بیشتر بخوانید:

رکورد جالب مهاجم سابق استقلال و پرسپولیس/ گلزنی با برای دهمین تیم

شوت علیه کلین شیت؛ حقیقی راضی از صدرنشینی

 

 

تگ ها


تیم گل گهر سیرجان تیم فوتبال استقلال تهران لیگ برتر فوتبال ایران فوتبال ایران استقلال گل گهر لیگ برتر خلیج فارس فوتبال