اولین واکنش رسمی یوونتوس به جدایی رونالدو

باشگاه یوونتوس چند روز پس از جدایی کریستیانو رونالدو با انتشار بیانیه‌ای نسبت به این اتفاق واکنش نشان داد و به لحظات درخشان ستاره پرتغالی در ترکیب این تیم اشاره کرد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کریستیانو رونالدو روز جمعه پس از گمانه‌زنی‌های بسیار سرانجام به تصمیم خود برای جدایی از یوونتوس عمل کرده و پس از ۱۲ سال دوری بار دیگر به جمع بازیکنان منچستریونایتد اضافه شد تا سال‌های پایانی دوران فوتبالی خود را در اولدترافورد پشت سر بگذارد. این بازیکن رکوردهای بسیاری را با بانوی پیر به ثبت رساند و حالا در بیانیه باشگاه یوونتوس آمده است:

«مسیر دو سمبل بزرگ فوتبال اروپا و جهان در تاریخ ۱۰ جولای ۲۰۱۸ به یکدیگر گره خورد. کریستیانو رونالدو در ۱۰ جولای ۲۰۱۸ بازیکن یوونتوس شد و رابطه‌ای عالی را با این تیم شکل داد. امروز پس از گذشت سه سال، ۱۳۳ بازی، ۱۰۱ گل و کسب پنج جام قهرمانی، این فصل به پایان می‌رسد. امروز مسیر رونالدو و یوونتوس جدا می‌شود. بیانیه رسمی منتشر شده را در زیر می‌خوانید.

در آن روز ماه جولای وقتی کریستیانو به تورین رسید، همه شور و شعف را حس می‌کردند و تا سال‌ها آن را به خاطر خواهند داشت. هواداران یوونتوس مانند یک پادشاه از رونالدو استقبال کردند، مشتاق دیدار او در زمین بودند، او را تشویق کردند و آماده بودند تا داستانی عالی را بنویسند. و این داستانی فوق العاده بود.

اولین اتفاق‌ها بسیار تاثیرگذار بود: اولین حضور در ویلار پروسا، جایی که سنت و تمایل به آینده‌ای عالی بار دیگر به چشم آمد، اولین دیدار رسمی در ورونا برابر کیه‌وو، اولین گل، اولین فریاد «Siuuu» در ورزشگاه آلیانز برابر ساسولو. سپس اولین جام‌ها: اولین سوپرکاپ که مشخصا توسط او به دست آمد، اولین قهرمانی لیگ، اولین قهرمانی جام حذفی امسال و عنوان بهترین گلزن که بار دیگر نصیب بازیکنی سفید و سیاه‌پوش شد. و رکوردها. رکوردهای بسیار.

او اولین بازیکن تاریخ یوونتوس بود که حداقل ۱۰۰ گل در تمامی مسابقات در سه فصل ابتدایی حضورش در این تیم به ثمر رساند و از زمان بازی در سری آ بیشترین گل را وارد دروازه حریفان کرد: ۸۱ گل که حداقل ۱۰ گل بیشتر از هر بازیکن دیگری بود. او با کسب عنوان آقای گلی به اولین بازیکنی تبدیل شد که بر تخت پادشاهی بهترین گلزنان سری آ، لالیگا و لیگ برتر تکیه زده است.

لحظات فراموش نشدنی که در کنار هم داشتیم بسیار زیاد است. ما می‌توانیم به بسیاری از آنها اشاره کرده، بار دیگر خاطراتشان را زنده کنیم و آنها را به روایت دربیاوریم اما این کمکی نخواهد کرد چون هرکس خاطره خاص خودش از رونالدو را دارد، همه احساسی مشترک دارند که نیازی به پاک کردن غبار از روی آنها نیست، همه همیشه احساس خود از طی کردن این مسیر در کنار او را به خاطر خواهند داشت.

امروز رابطه‌ای که در دهم جولای سه سال پیش شکل گرفت از هم گسسته می‌شود اما خاطراتی که به ثبت رسید باقی می‌ماند. و این سفری باورنکردنی بوده است.»

تگ ها


منچستریونایتد فوتبال جهان یوونتوس سری آ فوتبال