اولین گل علیپور برای برد ۶ امتیازی ماریتیمو (عکس)

تیم فوتبال ماریتیمو در شرایطی که در دیداری ۶ امتیازی به مصاف فارنسی رفته بود، با اولین گل علی علیپور در پرتغال به یک پیروزی ارزشمند دست یافت و در رتبه پانزدهم جدول رده بندی قرار گرفت....

به گزارش "ورزش سه"، انتقال علی علیپور مهاجم گلزن سال های اخیر سرخپوشان پایتخت یکی از خبرسازترین اخبار نقل و انتقالاتی فوتبال ایران در پنجره تابستانی لیگ بیستم بود و این مهاجم پس از نمایش های خوبی که در پرسپولیس داشت، درنهایت در ۲۵ سالگی به فوتبال اروپا رفت تا ماجراجویی جدیدش را در ماریتیمو آغاز کند و هم تیمی امیرعابدزاده شد.


شرایط برای علیپور اما طی ماه های اخیر خیلی خوب پیش نرفت؛ او دیر به تمرینات اضافه شد و زمانی هم که به ترکیب راه پیدا کرد با مصدومیت مواجه شد و مربیان ماریتیمو چندان به او اعتماد نمی کردند، ولی حالا با حضور جولیو سانتیاگو سرمربی جدید ماریتیمو شرایط برای علیپور هم تغییر کرده و او فرصت بیشتری برای نمایش توانایی های خود به دست آورده است. او پیش از دیدار برابر فارنسی تنها سه بار در رقابت های جام حذفی به میدان رفته بود که دقایق حضورش در این مسابقات ۱۴۷ دقیقه بود و در لیگ هم طی ۲۵ هفته تنها در ۱۷ مسابقه ۵۵۶ دقیقه فرصت بازی به دست آورده بود.


علیپور که در آخرین مصاحبه خود تاکید کرده بود از این بحرانی که در مسیر حرفه ای خود ایجاد شده به سلامت عبور خواهد کرد و گلزنی می کند، در دیدار هفته گذشته ماریتیمو برابر بنفیکا که با شکست یک بر صفر شاگردان سانتیاگو همراه شد، در ترکیب اصلی حضور داشت و امروز بار دیگر  این مهاجم ایرانی در ترکیب اصلی تیمش قرار گرفت و توانست در دقیقه ۴۳ از فرصتی که در محوطه جریمه نصیب او شده بود  نهایت استفاده را ببرد و با یک ضربه پای راست از نزدیکی ها محوطه شش قدم دروازه تیم فارنسی را باز کرد تا اولین گل خود را در لیگ پرتغال سرانجام در هفته ۲۶ ام ثبت کرده باشد. این گل امضای برد مهمی برای ماریتیمو بود و آنها در مقابل یکی از رقبای اصلی خود در مسیر فرار از سقوط به پیروزی دست یافتند.


ماریتیمو با کسب این نتیجه با ۲۴ امتیاز بالاتر از فارنسی و ناسیونال که به ترتیب ۲۲ و ۲۱ امتیاز دارند قرار گرفت و رتبه شانزدهم جدول لیگ برتر پرتغال را از آن خود کرد. به احتمال فراوان علیپور در ۸ بازی باقی مانده ایپ پرتغال فرصت بیشتری به دست خواهد آورد و شاید همین گل به منزله تمدید حضور او در فوتبال پرتغال باشد.


این اولین گل علی علیپور برای تیم ماریتیمو به شمار می رود که روی فرصت سنجی این بازیکن پس از فرار از موقعیت آفساید در ورزشگاه خانگی به ثمر رسید.


البته باید به این نکته نیز اشاره کرد که امیرعابدزاده در جریان پیروزی یک بر صفر برابر فارنسی یکی از خوب های تیمش بود و علی رغم اینکه پنالتی در هفته گذشته مانع ثبت کلین شیت برای او شده بود، در هفته ۲۶ ام توانست دروازه خود را در طول بسته بسته نگه دارد تا روز خوبی برای ستاره های ایرانی ماریتیمو رقم خورده باشد.

تگ ها


ماریتیمو فوتبال ایران علی علیپور فوتبال