اونای امری و آرسنال در فصل جدید چه خواهند کرد؟

فصل جدید لیگ برتر انگلیس نیز شروع شد و حالا هواداران توپچی‌های لندن به دنبال یافتن پاسخ مهم‌ترین سوالشان هستند؛ اینکه اونای امری و آرسنال در فصل جدید چه خواهند کرد؟...

به گزارش مدال؛ از روزهای نخست شروع فصل نقل‌وانتقالات تابستانی، «اونای امری» سرمربی توپچی‌های لندن تمام اخبار و شایعاتِ پر سر و صدا پیرامون جذب یک مدافع بزرگ توسط آرسنال را رد کرد و در همان زمان با شکستن رکورد نقل‌وانتقالات تاریخ باشگاه یک مهاجم آینده‌دار و خوش‌آتیه را به ترکیب خود افزود اما این پایان کار نبود و بالاخره شایعات رنگ حقیقت به خود گرفت و سرخ‌های شهر لندن خط دفاع چهار نفره خود را با جذب «داوید لوئیز» و «کیران تیرنی» در روز آخر تقویت کردند.

با این وجود هنوز هم درباره نمایش این تیم در فصل آینده شک و شبهات زیادی وجود دارد؛ اینکه آیا این تیم در فصل جدید نسبت به فصل گذشته تغییری در نگرش خود ایجاد کرده و یا با همان رویه سابق این فصل را نیز پیگیری می‌کند؟

آرسنال فصل گذشته برای حضور در جمع چهار تیم نخست لیگ برتر انگلیس و کسب سهمیه لیگ قهرمانان اروپا تنها یک امتیاز کم آورد؛ فصلی که خوردن گل‌های زیاد - توپچی‌ها در دیدارهای خارج از خانه‌شان حتی از تیم کاردیف هم بیشتر گل دریافت کرد - به عنوان مهم‌ترین عامل ناکامی آنها شناخته شد اما مشکلات تنها به همین محدود نبود؛ امری در پیدا کردن تعادل میان خط دفاع و حمله خود به موانع بسیار زیادی برخورد کرد.

اونای در پایان فصل گذشته با تک‌تک بازیکنانش جلسه گذاشت تا متوجه شود که دلیل اصلی بدترین فرم آنها در طول فصل چه بوده و در همان زمان بود که به مشکلی آشنا مواجه شد؛ مشکلی به اسم «عدم حضور یک لیدر و رهبر»!

از این رو بسیاری بر این باور هستند که خرید جدید توپچی‌ها یعنی «داوید لوئیز» در راستای رفع همین نقیصه انجام شده تا ستاره برزیلی بتواند در قلب خط دفاعی آرسنال و رهبری تیم نقشی مهم ایفا کند. او از شخصیتی بزرگ بهره می‌برد و می‌تواند بازیکنان را در زمین و رختکن متحد کند. البته در کنار لوئیز، «گرانیت ژاکا» نیز با گذشت زمان بالغ شده و دیدن بازوبند کاپیتانی روی دستان او در بازی مقابل نیوکاسل هیچکس را متعجب نکرد.

با این وجود سرمربی قرمزهای لندن در تابستان رویکرد جالبی از خود به تصویر کشید؛ او معتقد بود اگر سهمیه را تنها با یک امتیاز کمتر از دست داده‌اند، پس خط دفاعی‌شان آنچنان که منتقدین گفته‌اند بد نبوده بلکه توپچی‌ها تنها نتوانسته‌اند به اندازه کافی موقعیت روی دروازه حریفان ایجاد کنند و همین آرسنال را به مشکل انداخت! به همین دلیل او در تابستان بیشترین تمرکز خود را روی تقویت هر چه بیشتر خط حمله تیم تحت رهبری‌اش گذاشت؛ نکته قابل توجه اینکه «پیر امریک اوبامیانگ» و «الکساندر لاکازت» با وجود اینکه فصل پیش نرخ تبدیل شوت به گلِ بالایی از خود به جا گذاشتند ولی نسبت به حریفان اصلی خود موقعیت کمتری روی دروازه حریف خلق کردند و از این رو بود که «نیکلاس په‌په» به 72 میلیون پوند به ورزشگاه «امارات» پا گذاشت.

امری اما مربی باهوشی‌ست و در طول تابستان تمرینات بازپس‌گیری توپ را پررنگ‌تر از قبل در دستور کار قرار داد تا بازیکنانش در خصوص توقف ضدحملات حریف آب‌دیده‌تر از گذشته شوند. اونای تیمش را در فصل جدید با ترکیب بیرین، سوکراتیس، لوئیز و تیرنی در فاز دفاعی تجسم می‌کند چرا که این ترکیب را بهترین و قدرتمندترین می‌داند اما با وجود عدم استفاده از این ترکیب در جدال برابر نیوکاسل، باز هم به خواسته خود یعنی استحکام در خط دفاعی در دیداری خارج از خانه دست یافت، اتفاقی که رضایت سرمربی اسپانیایی را در پی داشت.

سرمربی نامدار آرسنال پس از پیروزی در اولین دیدار توپچی‌های لندن در فصل جدید لیگ برتر انگلیس برابر نیوکاسل گفت: «پیروزی ما به کمک تعادل در خط تهاجمی و دفاعی به دست آمد. فکر می‌کنم در 90 دقیقه توانستیم با جدی گرفتن بازی، تراکم شدید و کنترل بازی، به این خواسته برسیم. نیاز داریم برای مهاجمان‌مان موقعیت ایجاد کنیم و این بار با وجود اوبامیانگ به پیروزی رسیدیم.»

حالا آزمون جدی برای آرسنال و امری آغاز شده است و باید دید توپچی‌های لندن در ادامه فصل چه نتایجی از خود به جای خواهند گذاشت.

بیشتر بخوانید:

ثانیه‌شماری برای انفجار بمب نقل‌وانتقالات

تگ ها


توپچی‌های لندن اونای امری آرسنال لیگ برتر فوتبال