اوکراین ۲ - ۱ پرتغال؛ صعود زردپوشان در شب گلزنی رونالدو

پرتغال در شبی که رونالدو هفتصدمین گل دوران حرفه‌ای خود را زد، مقابل اوکراین شکست خورد و صعود زردپوشان به یورو ۲۰۲۰ قطعی شد...

به گزارش خبرنگار مدال، در چارچوب رقابت‌های مقدماتی یورو ۲۰۲۰، اوکراین در ورزشگاه المپیک کیف میزبان پرتغال بود که این بازی در نهایت با پیروزی ۲-۱ میزبان به پایان رسید.

بازی مطابق میل پرتغالی‌ها آغاز نشد و در همان دقیقه ۶، روی یک ضربه کرنر، ضربه سر کریستوف توسط پاتریسیو مهار شد اما در ریباند، رومن یارمچوک دروازه را باز کرد تا میزبان خیلی زود پیش بیافتد. تلاش‌های دو تیم ادامه داشت و این بار در دقیقه ۲۷، روی نفوذ و ارسال میکولنکو از سمت چپ، آندری یارمولنکو با یک ضربه دقیق دروازه پرتغال را گشود تا کار برای شاگردان سانتوس دشوارتر شود.

در دقیقه ۲۹، پاس ژائو ماریو رونالدو را صاحب موقعیت کرد اما ضربه ستاره یوونتوس، با واکنش پیاتوف به کرنر رفت. پرتغال تلاش زیادی برای رسیدن به گل انجام داد اما نیمه اول در نهایت با برتری ۲-۰ اوکراین به پایان رسید.

پرتغال نیمه دوم را هم هجومی آغاز کرد و در دقیقه ۵۳ باز هم ضربه کریستیانو رونالدو با واکنش استثنایی پیاتوف راهی به دروازه میزبان نیافت. در دقیقه ۶۷، ارسال عالی برناردو سیلوا در حال رسیدن به رونالدو بود اما برونو فرناندس زودتر ضربه سر خود را زد اما توپ از بالای دروازه اوکراین به بیرون رفت. سرانجام در دقیقه ۷۲، در محوطه جریمه توپ به دست استپاننکو برخورد کرد و داور با نشان دادن کارت زرد دوم او را اخراج کرد. کریستیانو رونالدو نیز پشت توپ ایستاد و موفق شد هفتصدمین گل دوران حرفه‌ای خود را به ثمر برساند تا اختلاف به حداقل برسد.

تلاش‌های پرتغال در ادامه نتیجه‌ای نداشت و میزبان این بازی با پیروزی ۲-۱ به پایان برد. اوکراین با این پیروزی ۱۹ امتیازی شد و بالاتر از پرتغال ۱۱ امتیازی صعودش به یورو ۲۰۲۰ را قطعی کرد.

اخبار مرتبط:

خلاصه بازی اوکراین ۲ - ۱ پرتغال/ ویدیو

تگ ها


مقدماتی یورو ۲۰۲۰ فوتبال جهان تیم ملی اوکراین تیم ملی پرتغال گلزنی رونالدو فوتبال