اپیدمی جدید فوتبال ایران؛ تحت فشار قراردادن داور قبل از بازی!

فوتبال ایران یک اپیدمی جدید را به چشم می بیند....

فوتبال ایران یک اپیدمی جدید را به چشم می بیند.

به گزارش مدال، سرخابی ها به انتخاب خورشیدی به عنوان داور دربی اعتراض دارند. مدیر عامل  ذوب آهن در واکنش به انتخاب پیام حیدری به عنوان داور دربی اصفهان اعتراض صریح و تندی  نشان داده است. سپاهان در واکنش به بیانیه ذوب بیانیه داده. فردا هم نوبت باشگاه  پرسپولیس است که پاسخ اعتراض خطیر معاون باشگاه  استقلال به انتخاب خورشیدی را بدهد. این رویه یعنی تحت فشار قرار دادن داورها قبل از بازی که بدترین کار ممکن است. اینگونه لابد توقع داریم داور در نهایت  آرامش و همکاری تیم ها سوت بزند و اشتباهی نداشته باشد. لابد انتظار داریم تماشاگران  در دربی اصفهان و پایتخت با هر سوتی استادیوم را بر سر داوران نگون بخت خراب نکرده و همه چیز گل و بلبل بوده و در حضور کولینا رییس کمیته داوران فیفا شاهد جو مناسبی روی سکوها باشیم و عدم حمله دسته جمعی مربیان و بازیکنان این تیم ها به داور و اشتباه نکردن داوران. عجب فوتبالی داریم ما.مربیان و مدیران باشگاهها دست به اقداماتی علیه داوران می زنند که نمونه اش را قبل از بازی ها در هیچ جای دنیا شاهد  نیستیم. هستند مربیانی که تندترین اعتراض ها را به داوران بعد از هر ناکامی دارند اما کارشناسی ها نشان می دهد که اتفاقا تیم  همان مربی از داوری منتفع هم شده. هستند مربیانی که بدشان  نمی آید شهر را چنان شلوغ کنند که داوران علیه آنها موضع بگیرند و در بازی های آتی تیم  شان دست به عصا شوت بزنند و احیانا  اگر هم کوچکترین اشتباهی به ضررشان رخ  داد بگویند اینها همه اش نشات گرفته از غرض بوده و مرض.

متولیان این  فوتبال با  این رویه فقط الگویی از هجمه همه جانبه را پیش روی  تماشاگران به نمایش می گذارند. گل بوده به سبزه نیز آراسته شده. تا به دیروز بدترین هجمه ها علیه داوران بعد از بازی برای توجیه ناکامی یا دست و غلط و حالا تحت فشار قرار دادن داوران قبل از بازی ها.

سکوت مسوولان کمیته اخلاق و کمیته داوران و انضباطی  در قبال این هجمه ها هم  اتفاق چندان عجیبی نیست. همه دور هم جمعند؛ مبارک است.

*حسین قدوسی