اکبرنژاد: با نایب قهرمانی خستگی به تن‌مان ماند

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد امید، تاکید کرد: عقب افتادن مسابقه انتخابی و عدم امکان برگزاری مسابقه انتخابی سراسری و همچنین عدم اعزام به تورنمنت از دلایل نایب قهرمانی تیمش در صربستان بوده است....

وی ادامه داد: طبق برنامه قرار بود ۲۰ مرداد انتخابی بگذاریم تا یک تیم خوب انتخاب شود و بعد در یک تورنمنت بین‌المللی هم شرکت کنیم. جلسه‌ای هم در این خصوص گذاشته شد اما در ادامه ستاد مبارزه با کرونا اجازه برگزاری مسابقه انتخابی را به ما نداد و مسابقه عقب افتاد. تیم بزرگسالان در المپیک رفت و تا مدتی همه چیز حول محور المپیک می‌چرخید. آن زمان، یکی از بدترین تایم‌های مربوط به شیوع کرونا بود که من خودم هم به خاطر ابتلا به این بیماری، در بیمارستان بستری شدم.

اکبرنژاد با اشاره به اینکه به جای مرداد، انتخابی در مهرماه برگزار شد، تاکید کرد: اولین زمانی که توانستیم مسابقه برگزار کنیم، ۲ مهر بود. ضمن اینکه ستاد کرونا اجازه برگزاری مسابقه سراسری را نمی‌داد. ما حدودا ۴ تا ۶ نفر را از جام تختی و جوانان ۱۸ ساله انتخاب کردیم و یک تعدادی هم کسانی بودند که شانس زیادی در این رده داشتند، گزینه دیگری برای ادامه کار نداشتیم. همین موضوع خودش درصدی باعث ضعف تیم ما شد. اگر مسابقه‌ای بود که همه داشته‌های کشتی ما انتخابی می‌دادند، تیم ما قوی‌تر از این می‌شد. یعنی هم مسابقه انتخابی‌مان به تاخیر افتاد و هم مسابقه سراسری نتوانستیم برگزار کنیم و هم اینکه حضور در تورنمنت بین‌المللی و محک کشتی‌گیران هم عملا منتفی شد. در واقع تیم دیر بسته شد.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد امید همچنین از مشکل بیماری کشتی‌گیران در اردوهای آخر تیمش می‌گوید: مشکل بعدی، ابتلای تعدادی از فرنگی‌کاران به بیماری آنفولانزا بود. با توجه به اینکه این بیماری هم در روزهای نخست خودش را نشان نمی‌داد، خیلی‌ها در اردو مبتلا شدند. مثلا سیدمهدی هاشمی در تهران آنفولانزا گرفت و وزنش از ۱۰۹ کیلو به ۱۰۲ رسید. علی سوادکوهی هم گرفت، هم در تهران و هم در بلگراد سرم می‌زد، سجاد غلامی، زمانی که به فینال رفت با سرم توانست فردایش روی تشک برود. هم قبل از کشتی فینال و هم بعد از آن، سرم می زد. ما در دو حادثه در ۱۲۰ و ۹۲ کیلو فینالیست نشدیم. در ۷۴ کیلو هم باید کشتی‌گیرمان می‌برد ولی یک فن را ۵-۶ خورد و فیروزپور کشتی را باخت. متاسفانه قهرمان نشدیم اما به هرحال کشتی هست و حادثه‌هایش، با این تیم من فکر می‌کنم نتیجه خوب بود.

وی افزود: اگر تیم را بررسی کنید خیلی‌ها اولین مسابقه‌شان بود. خیلی‌ها زمان کرونا در تمرین نبودند، مهدی هاشمی، اکبر فضلی اصلا در اردوهای غیر از امید نبودند یا سوادکوهی که اصلا دعوت نشده بود. تیم آذربایجان، قزاقستان و ارمنستان هر کسی را در نروژ داشتند به صربستان هم آوردند. به هرحال طبق هدف‌گذاری فدراسیون، قرار است به جوان‌ها بیشتر میدان داده شود و ما نتوانستیم از چند مهره‌مان استفاده کنیم.

اکبرنژاد در مورد شکست مجید داستان در امیدهای جهان، گفت: داستان پایش در اردوی اول آسیب دید، حدودا ۱۰-۱۵ روز تمرین نکرد، به همین خاطر برای ویزای رحمان عموزاد اقدام کردیم و همه کار انجام شد، اما در روزهای آخر پایش را دکتر دید و گفت برای کشتی گرفتن مشکلی ندارد. بعد هم تمرین گذاشتیم و احساس درد نکرد، به هرحال وقتی خودش انتخاب شده بود، باید از او استفاده می‌کردیم ولی خودش هم از این اتفاق لطمه خورد.

تگ ها


کشتی کشتی