اکبرپور در گفت و گو با مدال: باید به جوانان اعتماد به نفس داد

پیشکسوت استقلال اذعان دارد که باید به جوانان تیم بها و اعتماد به نفس بیشتری داد چرا که قطعا جانشین خوبی برای بزرگان تیم خواهند شد ......

پیشکسوت استقلال اذعان دارد که باید به جوانان تیم بها و اعتماد به نفس بیشتری داد چرا که قطعا جانشین خوبی برای بزرگان تیم خواهند شد ...

پیشکسوت استقلال اذعان دارد که باید به جوانان تیم بها و اعتماد به نفس بیشتری داد چرا که قطعا جانشین خوبی برای بزرگان تیم خواهند شد.

به گزارش خبرنگار مدال، علیرضا اکبرپور در گفتگو با خبرنگار مدال درباره دیدار استقلال و صنعت نفت آبادان گفت: بعد از بازی های نا امید کننده ای که استقلال در دیدارهای قبل انجام داد، دو برد متوالی می تواند انگیزه و روحیه بازیکنان را افزایش دهد. بازی شب گذشته، بهترین عملکرد این فصل استقلال بود. هرچند که می دانم استقلال قطعا بهتر هم خواهد شد. از ابتدای فصل استقلال دائما توی حاشیه بود و طبیعی بود که تیم افت مشهودی داشته باشد. از الان دیگر نباید امتیاز از دست داد.

پیشکسوت استقلال ادامه داد: جوانان همیشه خوب هستند اگر از آنها کار بگیریم و بازی کنند قطعا جایگزین های خوبی برای بزرگان تیم خواهند بود. جوانان استقلال با وجود سن کم، تجربه بازی های ملی را در رده جوانان دارند. با بازی های بیشتر جا می افتند و می توانند مثمرثمر باشند. باید به جوانان اعتماد به نفس داد تا بهترین عملکرد را داشته باشند.

اکبرپور تصریح کرد: من خودم به خط هافبک استقلال ایراد می گرفتم چون هر توپی که از دفاع به آنها می رسید، به عقب برمی گرداندند. اما در بازی دیشب این روند به شکل درست انجام می شد و هافبک ها رو به جلو بازی می کردند. در واقع توپی که به پشت محوطه جریمه حریف می رود برایش زحمت کشیده شده و آنجا باید خطایی، شوتی، پاس منجر به گلی انجام شود اما در بازی های قبل توپ به عقب برمی گشت و در واقع زحمات بازیکنان هیچ می شد. شکل بازی کردن حریفان این اجازه را می دهد که تیم بتواند هجومی بازی کند چرا که دیشب صنعت نفت نیز رو به جلو بازی می کرد و باعث می شد استقلال از فضاهای خالی به وجود آمده به خوبی استفاده کند و هجومی باشد. شاید اگر صنعت نفت رو به جلو بازی نمی کرد، استقلال نیمی از موقعیت های شب گذشته را نیز نداشت. چون نفرات دیر به تیم اضافه شدند و تیم هماهنگ نبود، فشار روی خطوط میانی و حمله وارد میشد در صورتی که اگر حتی دو بازی اول فصل را می بردیم، شاید اکنون مهاجمان ما در کورس آقای گلی بودند. همیشه استرس، اعتماد به نفس را از بین می برد اما خدارا شکر استقلال توانست بازی خوبی به نمایش بگذارد.

اکبرپور اضافه کرد: به یک پاسور و یک دفاع چپی که بتواند در حمله شرکت کند، نیاز داریم. اکنون چون تمرکز روی هافبک های نفوذی و مهاجمان است و تیم های حریف سعی دارند آن نقاط را پوشش دهند، پس وجود دفاع شناور و هجومی می تواند در افزایش حملات استقلال تاثیرگذار باشد.

اکبرپور در انتها درباره ادامه کار استقلال گفت: به نظرم صنعت نفت اصلا تیم ضعیفی نبود و دیروز هم برخلاف خیلی از حریفان استقلال، بسیار هجومی کار کرد. مشخص است استقلال در تعطیلات کار کرده است وقتی می بینیم که هافبک های می چرخند و رو به جلو پاس می دهند می تواند اتفاق خوبی باشد. استقلال قطعا روند رو به رشدی خواهد داشت.

تگ ها


مصاحبه‌های اختصاصی