اکبر محمدی: انتظار شکایت ساکت را نداشتم

مدیرعامل پیکان معتقد است تیم ملی در صورت شکست دادن کره جنوبی می تواند صعود راحتی به جام جهانی داشته باشد....

به گزارش مدال و به نقل از ایلنا، اکبر محمدی درخصوص برتری تیم ملی فوتبال ایران برابر امارات اظهار داشت: تیم ملی شرایط خوبی دارد؛ کسب سه پیروزی طی سه بازی با پنج گل زده و کلین شیت یعنی یک رکورد کامل. امیدوارم که همچنان این مسیر ادامه داشته باشد البته ما در بازی‌های سختی هم حضور داشتیم.

او ادامه داد: برای مثال مقابل امارات سورپرایز شدم. بازی با این تیم همیشه برای ما سخت است و این بازی تا حدود زیادی متأثر از کمبود وقت بازیکنان ما برای آمادگی هم بود و اگر به نظرم جای بازی کره و امارات تغییر می‌کرد نتیجه بهتری حاصل می‌شد. تیم ملی همیشه نشان داده که در بازی دوم اگر فاصله کمتر باشد، بهتر است. ما مقابل سوریه به سختی پیروز شدیم ولی عراق را راحت شکست دادیم. الان همین امارات دشوار بود اما مقابل کره به نظرم کار این اندازه سختی نخواهیم داشت.

او درباره احتمال برتری مقابل کره برای صعود آسان از گروه همینطور گفت: اگر در این بازی برنده شویم تا حدود زیادی برای پیروزی در مسابقه بعدی با لبنان هم آماده خواهیم بود و کسب پانزده امتیاز از پنج بازی ایده آل خواهد بود. معمولا در دوره‌های گذشته در گروه‌های شش تیمی شما می‌توانستید که با بیست امتیاز صعود کنید، الان همین تا حدود زیادی بار را از دوش تیم ملی برداشته است و وقتی در این پنج بازی می‌توانیم تیم‌هایی مانند عراق و امارات و به امید خدا کره را ببرید، در بازی‌های بازگشت مقابل سوریه و لبنان راحت‌تر برنده می‌شوید. به نظرم صعود راحتی خواهیم داشت.

مدیرعامل پیکان درمورد وضعیت این تیم گفت: ما هفت بازی تدارکاتی داشتیم که نتایج آن برای ما خیلی قابل اهمیت نبوده و روند آماده سازی مهم بود که به شکر خدا انجام شده است. در هفته گذشته یک اردوی چهار روزه را هم داشتیم که پایان آن اردو هم بازی روز گذشته با استقلال بود. یک بازی دیگر هم با مس رفسنجان خواهیم داشت و پس از آن برای لیگ برتر آماده خواهیم شد. دغدغه ما بازیکنان جوان است. الان سه بازیکن ما در لیست آقای مهدوی کیا هستند و امیدواریم که حضور آنها علاوه بر کمک به تیم ملی کشورمان باعث آسیب به پیکان نشود.

اکبر محمدی در‌خصوص همکاری با کادرفنی جدید همچنین عنوان کرد: با کادرفنی جدیدمان به دنبال نتایج بهتری نسبت به سال گذشته هستیم. تلاش کردیم که امکانات را هر طور که شده فراهم کنیم و خوشبختانه حمایت مدیریت ارشد کارخانه را مانند سال گذشته داشتیم و نقاط ضعف را با کادرفنی جدید شناسایی کردیم و به کسب جایگاه بهتر نسبت به سال گذشته امیدوار هستیم.

محمدی درمورد اضافه شدن سیستم کمک داور ویدیویی به مسابقات لیگ برتر گفت: یکی از تیم‌هایی که سال گذشته بیشترین ضرر را از اشتباهات داوری وجود داشت ما بودیم و امیدوارم این اتفاق بیفتد تا مشکلات حل و فصل شود و تیم‌ها بیشتر روی مسائل فنی و داوری تمرکز کنند.

محمدی همینطور درمورد شکایت محمدرضا ساکت از وی گفت: من یک مصاحبه‌ای داشتم که در آن گفته بودم تیم‌های فولادی و معدنی پول‌شان تمام نمی‌شود و بی رویه بازیکن جذب می‌کنند که این ماجرا موجب ناراحتی آقای ساکت شده که از من شکایت کردند و کمیته انضباطی هم شکایت ایشان را رد کرد. ایشان اما اصرار دارند که این شکایت را در کمیته استیناف دنبال کنند و من هم به ایشان احترام می‌گذارم و امیدوارم که فوتبال ما راه درست را با حضور و همراهی همگی پیدا کند. من انتظار چنین شکایتی را نداشتم چون چیزی غیر از واقعیت نگفتم. شما ببینید وقتی برای رضایت‌نامه یک بازیکن تنها ۱۰ میلیارد تومان پرداخت می‌شود؛ برای یک فصل چه اندازه دستمزد می‌گیرد؟ همین مسائل باعث می‌شود که بازار نقل و انتقالات بهم بخورد؛ اینجا فیرپلی مالی چه می‌شود؟ من واقعیت را گفتم و اگر کسی ناراحت شده همینجا از او عذرخواهی می‌کنم.

تگ ها


اکبر محمدی سازمان لیگ برتر محمدرضا ساکت فوتبال ایران لیگ برتر خلیج فارس فوتبال