اگر المپیک تاخیر نداشت یزدانی نقره هم نمی‌گرفت!

المپیک توکیو با فاصله پنج ساله نسبت به المپیک ریو برگزار شد و حال به نظر می‌رسد پاندمی کرونا به مدال آوری یزدانی کمک کرده است....

به گزارش "ورزش سه"، حسن یزدانی در حالی در هجده ثانیه پایانی کشتی فینال را به دیوید تیلور امریکایی واگذار کرد که اگر ماجرای تاخیر در المپیک به خاطر پاندمی کرونا نبود، احتمال زیاد او اصلا پایش به رقابت‌های المپیک توکیو باز نمی‌شد.

انتظارها در این دوره از حسن یزدانی بسیار بالا رفته بود و در صورت قهرمانی مجدد، او در المپیک به اولین کشتی گیر ایرانی تبدیل می‌شد که دو طلای المپیک در کارنامه افتخارات خود دارد. او تا آستانه این مهم هم پیش رفت ولی در ثانیه‌های پایانی غافلگیر شد و به مدال نقره دست یافت.

حال علیرضا دبیر رئیس فدراسیون کشتی با حضور در شبکه ورزش به نکته جالبی در خصوص مدال آوری یزدانی اشاره کرده و گفته است: یزدانی که نقره گرفت مصدوم بود و از اردیبهشت روی تشک آمد. اگر سال قبل المپیک برگزار می‌شد، یزدانی می‌توانست کشتی بگیرد؟ من حتی گفتم تیم اعزامی تیم خوبی است اما ایده‌آل من نیست.

به گفته وی حسن یزدانی که تنها سه ماه از برگشتنش به تشک کشتی می‌گذشت بی هیچ عذر و بهانه‌ای کشتی گرفت و حتی از باختن در فینال ابراز شرمندگی کرد و از مردم عذر خواست. یزدانی با این روحیه برنده خواهش و اگر اتفاق خاصی پیش نیاید سه سال آینده در پاریس نیز می‌تواند یا یک هدایت و راهنمایی بهتر روی سکو برود.

تگ ها


آزاد کشتی حسن یزدانی