اگر فوتبال همچنان در اختیار دولت باشد آینده خطرناکی خواهیم داشت

اگر فوتبال همچنان در اختیار دولت، وزارت صنعت و یا ارگان های نظامی باشد، آینده خطرناکی خواهیم داشت....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، کاظم اولیایی رئیس شرکت پیشکسوتان باشگاه استقلال و مدیرعامل سابق این تیم درخصوص حضور محمود فکری به عنوان سرمربی آبی پوشان گفت: فکری یکی از فرزندان خلف باشگاه است و دوران بازیگری و مربیگری را بسیار خوب و پله پله طی کرده است و این شایستگی را دارد که یک سرمربی موفق برای باشگاه باشد. امیدوارم که ایشان با یک تیم منسجم و با یک برنامه ریزی خوب بتواند کارش را ادامه دهد. چنانچه ایشان یک تیم خوب و منسجمی نداشته باشد، دچار مشکل می شود. به خود ایشان هم گفته ام یک تیم منسجم با توجه به نیازهایش تشکیل دهد و وظایف را تقسیم کند و خودش هماهنگی های لازم را بین مربیان به وجود بیاورد.


وی درباره بلاتکلیفی استقلال در بحث مدیریت توضیح داد: من بارها عرض کرده ام که یک مشکل اساسی به عنوان ساختار باشگاه استقلال و از آن اساسی تر، مشکلی به عنوان ساختار باشگاه حرفه ای در سطح کشور داریم. ما هیچ قانون نظام جامع باشگاه داری حرفه ای نداریم. اغلب باشگاه ها ساختار آنها به خودشان تخصیص دارد. این در خصوص مجوز حرفه ای گری که قرار است استاندارد ها رعایت شود، کاملا مشهود بود. ما اگر یک ساختار مشخص برای همه باشگاهها نداشته باشیم، کار ارزشیابی مشخص نیست.


او گفت: لذا اولین قدمی که مدیریت باشگاه استقلال باید بردارد، کمیته یا کارگروهی که ساختاری را ایجاد کند یا اگر ساختاری موجود است، آن را اصلاح کند. تا ساختار مناسبی در باشگاه در نظر گرفته نشود، رفتن و آمدن آدمها هیچ مشکلی را حل نمی کند بلکه کار را بدتر می کند. حالا هر کسی که می خواهد، باشد. نفر نمی تواند مشکلات را حل کند. ما نیاز به ساختار درست باشگاهی داریم. این کار یعنی ریل گذاری موفقیت. هر کسی که به آنجا بیاید، خودش در چرخ دنده های مشکلات له می شود.


اولیایی در مورد اینکه خصوصی سازی باشگاه ها به کجا خواهد رسید در آخر و چه زمانی مشکلات مالی تیم ها حل خواهد شد، گفت: در مورد کلمه خصوصی سازی با توجه به سابقه بدی که در اذهان مردم است، توصیه می کنم آن را به بخش خصوصی واگذار کنند. غیر از این هیچ راهی برای پیشرفت و توسعه فوتبال نداریم. دولت ها نمی توانند تیمداری کنند. مصیبت های تیم داری دولتی در تمام دولت های گذشته مشخص شده است.


وی ادامه داد: راه نجات فوتبال در واگذاری تیم های فوتبال به بخش خصوصی است که بخش خصوصی نیز به عنوان شغل و حرفه به آن نگاه کند. با توجه به قوانین فیرپلی مالی فیفا، باید از طریق فوتبال کسب درآمد کرد و برای آن هزینه کرد. چرا که به پولشویی متهم می شویم.


او گفت: اگر فوتبال همچنان در اختیار دولت، وزارت صنعت و یا ارگان های نظامی باشد، آینده خطرناکی خواهیم داشت. تنها راه نجات فوتبال طبق توصیه فیفا و AFC، به صورت منطقی و درست به بخش خصوصی واگذار شود. باید یک برنامه ۳ تا ۵ ساله داشته باشیم و مرحله به مرحله اختیارات را واگذار کنیم. خیلی از کشورها این کار را انجام داده اند.
اولیایی در پایان گفت: مطالعات اولیه انجام شده و تئوری کار آماده است و در مرکز پژوهش ها ۶ ماه روی این مطلب کار شده است. ولی این مسیری که داریم طی می کنیم، به دلیل معایب اساسی که داریم و با توجه به اینکه تنها استقلال و پرسپولیس را برای خصوصی سازی داریم، این مسائل مشکلاتی را ایجاد خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:

برپایی اردوی پیش فصل استقلال در پایتخت

مشکلات پرسپولیس و استقلال با خصوصی‌سازی حل می‌شود

 

 

تگ ها


استقلال تهران سید محمد کاظم اولیایی فوتبال ایران استقلال لیگ برتر خلیج فارس فوتبال