اگر نمی بردیم، خودمان را نمی بخشیدیم (آمار)

تیم ملی ایران برتری آماری مطلقی نسبت به حریف خود در بازی امروز داشت....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی ایران در پنجمین دیدار خود در دور نهایی مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ به مصاف لبنان در بیروت رفت؛ شاگردان اسکوچیچ در حالی که تا دقیقه ۹۰ با یک گل از حریف عقب بودند، با یک کامبک رویایی دو بر یک پیروز شدند.

تیم ملی ایران در طول بازی کاملا از لبنان سر بود و با در اختیار داشتن توپ و میدان، موقعیت های زیادی را روی دروازه این تیم ایجاد کرد که با بدشانسی و بی دقتی بازیکنان از دست رفت. برتری آماری تیم ملی در این دیدار به حدی بالا بود که هر نتیجه ای جز پیروزی، افسوس فوتبالدوستان ایرانی را به همراه می داشت که خوشبختانه این گونه نشد و ملی پوشان فوتبال کشورمان با هر سه امتیاز زمین بازی را ترک کردند.

تیم ملی ایران در این دیدار ۷۳ درصد از مالکیت توپ و میدان را در اختیار داشت و این عدد برای لبنان تنها ۲۷ درصد بود. ملی پوشان کشورمان ۵۵ درصد از نبردهای تن به تن را پیروز شدند و در نبردهای داخل محوطه جریمه هم برتری با درصد ۶۲ به ۳۸ مال ایران بود.

 یکی دیگر از برتری های چشمگیر ایران، در تعداد کرنرها بود؛ شاگردان اسکوچیچ در روزی که حریف یک کرنر زد، صاحب ۱۳ ضربه کرنر شدند.

از نظر تعداد پاس، برتری تیم ملی قابل توجه بود؛ ایران در این دیدار ۴۸۷ پاس داد در حالی که تنها ۱۹۶ پاس برای لبنان ثبت شد. با دقت پاس ۷۳ درصد در برابر ۵۱ درصد، ایران در این بخش هم نسبت به حریف برتر بود. 

در تعداد شوت ها هم برتری ایران ۲۱ به ۴ بود که نشان از حملات گسترده شاگردان اسکوچیچ روی دروازه لبنان دارد؛ ۵ شوت از این ۲۱ شوت در چارچوب بود و جالب اینجاست که لبنان تنها یک شوت در چارچوب داشت و همین یک شوت هم به گل تبدیل شد.

تگ ها


تیم ملی ایران