اگر VAR در ال کلاسیکوهای قبل وجود داشت نتیجه دیدارها چه تفاوتی می کرد؟

ال کلاسیکو امروز، با اولین استفاده از تکنولوژی جدید داوری همراه خواهد بود ......

ال کلاسیکو امروز، با اولین استفاده از تکنولوژی جدید داوری همراه خواهد بود.

به گزارش مدال، میلیون ها هوادار از سرتاسر جهان، شاهد بازی امروز دو تیم رئال مادرید و بارسلونا خواهند بود. دیدار امروز، اولین دیداری است که در آن از تکنولوژی VAR استفاده خواهد شد.  در زیر به بررسی اینکه VAR در 5 فصل اخیر چه تاثیری روی ال کلاسیکو ها می‌داشت پرداخته ایم. با این تکنولوژی، 2 گل مردود اعلام می‌شد (یک گل برای هر دو تیم)، 3 گل به تعداد گل ها اضافه می‌شد (2 گل برای بارسا و 1 گل برای رئال) و 12 پنالتی نیز به نفع تیم ها اعلام می‌شد که 7 پنالتی متعلق به رئال بود.

 

بارسلونا 2-1 رئال مادرید (26/10/2013)

 

در این دیدار، اوندیانو ماینکو دو پنالتی که باید را اعلام نکرد. در دقیقه 51، په په روی سسک فابرگاس در محوطه جریمه خطا کرد و در دقیقه 70، پنالتی ماسکرانو بر روی رونالدو اعلام نشد.

رئال مادرید 3-4 بارسلونا (23/3/2014)

 

اوندیانو ماینکو بار دیگر قضاوت ال کلاسیکو را برعهده گرفت. در این دیدار نیز اتفاقاتی رخ داد که او می‌توانست با کمک VAR تصمیم بهتری بگیرد. اولین تصمیم، در دقیقه 16 بود که او می‌توانست خطای په په را روی نیمار اعلام کند. در دقیقه 54، او ضربه پنالتی به نفع رئال اعلام کرد ولی خطای آلوس روی رونالدو در بیرون محوطه رخ داده بود و این باعث می‌شد رئال به گل سوم نرسد. بار دیگر، پنالتی راموس روی نیمار خارج از محوطه رخ داده بود و ممکن بود بارسا گل‌های کمتری به نام خود بزند. به علاوه، راموس به خاطر این خطا اخراج شد. آخرین اشتباه هم خطای پیکه روی بیل در دقیقه 76 بود که داور باید آن را پنالتی اعلام می‌کرد ولی اینطور نشد. در صحنه ای دیگر نیز بوسکتس پایش را بیش از حد مقابل په په بالا آورد که ممکن بود با اخراج هافبک باسکی روبرو شود.

 

مادرید 3-1 بارسلونا (25/10/2014)

 

گیل مانزانو به عنوان داور این مسابقه انتخاب شد. او دو اشتباه به نفع هر دو تیم انجام داد. یک پنالتی به خاطر خطای پیکه روی بنزما گرفته نشد و دو دقیقه بعد، مارسلو خطایی روی نیمار انجام داد که این صحنه نیز از چشم داور دور ماند.

 

بارسلونا 2-1 رئال مادرید (22/3/2015)

 

ماتئو لاهوز داوراین مسابقه هیچ اشتباهی در جریان بازی نداشت. حتی تصمیم او برای رد کردن گل آفساید بیل نیز بعدها تایید شد.

 

رئال مادرید 0-4 بارسلونا (21/11/2015)

 

فرناندز بوربالان تنها یک اشتباه به نفع یکی از تیم ها انجام داد. او پنالتی راموس روی سوارز را ندید. خرید جدید بارسلونا در دقیقه 55 توسط راموس سرنگون شد و این خطا می‌توانست اخراج راموس را به همراه داشته باشد.

 

بارسلونا 1-2 رئال مادرید (2/4/2016)

 

گل بیل به اشتباه در این بازی رد شد. مهاجم ولزی بدون خطا توپ آلبا را روی هوا دزدید. هرناندز هرناندز معتقد بود که فشاری از سوی بیل به مدافع بارسا وارد شده ولی بازی باید با نتیجه 3-1 به نفع رئال به پایان می‌رسید. په په نیز وقتی روی سوارز خطا کرد، می‌توانست با کارت زرد دوم روبرو شود.

 

بارسلونا 1-1 رئال مادرید (3/12/2016)

 

کلوس گومز در این بازی، چشمانش را روی خطاهای ماسکرانو بست. او در ابتدا یک خطای پنالتی روی لوکاس واسکز انجام داد که داور آن را اعلام نکرد.  دقایقی بعد نیز مدافع آرژانتینی روی رونالدو مرتکب خطا شد که این بار هم اعلام نشد.

مادرید 2-3 بارسلونا (23/4/2017)

 

یک سال بعد، هرناندس هرناندس بار دیگر داور ال کلاسیکو شد. این بازی نیز با گل مسی به نفع بارسا به پایان رسید ولی اگر داور در دقیقه 2، خطای پنالتی اومتیتی روی رونالدو را اعلام  کرده بود، سرنوشت متفاوتی پیش رو بود. در دقیقه 19 نیز مارسلو به خاطر خطا روی مسی باید اخراج می‌شد. البته مارسلو با کارت قرمز روبرو نشد ولی در نهایت راموس از زمین اخراج شد.

 

مادرید 0-0 بارسلونا (23/12/2017)

 

سانچس مارتینز در دقیقه 2 به درستی پنالتی به نفع رئال اعلام نکرد ولی او پنالتی دوم را به اشتباه رد کرد. در دقیقه 31، پیکه خطایی روی کارواخال انجام داد که می‌توانست پنالتی به نفع رئال اعلام شود. راموس نیز در دقیقه 54 به خاطر خطا روی سوارز باید اخراج می‌شد.

بارسلونا 2-2 رئال مادرید (6/5/2018)

 

در دیدار آخر ال کلاسیکو، 4 صحنه بود که می‌توانست با VAR، سرنوشت دیگری را رقم بزند. هرناندس هرناندس باید گرت بیل را به خاطر خطا در دقیقه 77 روی اومتیتی اخراج می‌کرد. گل دوم بارسا به خاطر خطا روی واران باید مردود اعلام می‌شد. البته یک گل سوارز به اشتباه به خاطر آفساید رد شد و در نهایت، پنالتی یوردی آلبا روی مارسلو باید اعلام می‌شد.

تگ ها


لالیگا فوتبال