ایتالیای مانچینی مدیون دست های مطمئن

تیم ملی ایتالیا موفق شد انگلیس را در ضربات پنالتی شکست داده و قهرمان یورو ۲۰۲۰ شود....

به گزارش "ورزش سه"، تیم های انگلیس و ایتالیا از ساعت ۲۳:۳۰ روز یکشنبه، برگزار کننده دیدار پایانی یورو ۲۰۲۰ در ورزشگاه ومبلی بودند. بازی دو تیم با گل زودهنگام لوک شاو در دقیقه ۲ برای انگلیس، شروع شد و پیروزی یک بر صفر انگلیس در نیمه اول به پایان رسید. ایتالیایی ها در دقیقه ۶۷ توسط لئوناردو بونوچی گل تساوی را به ثمر رساندند تا کار در پایان ۹۰ دقیقه با تساوی یک بر یک همراه شود. برای تعیین برنده، کار به وقت های اضافه کشیده شد اما در این ۳۰ دقیقه، گلی رد و بدل نشد تا ضربات پنالتی، تعیین کننده قهرمانی یورو ۲۰۲۰ باشد.

در ضربات پنالتی هم ایتالیا مثل جریان بازی از انگلیس عقب افتاد اما درخشش دوناروما باعث شد تا سیوهای دیدنی پیکفورد راه به جایی نبرد و شاگردان مانچینی با پیروزی ۳ بر ۲ در ضربات پنالتی، قهرمان یورو ۲۰۲۰ شوند. بر اساس قرعه کشی انجام شده با حضور کاپیتان های دو تیم (هری کین و کیه لینی) تیم ملی ایتالیا به عنوان زننده پنالتی اول تعیین شد.

گرت ساوت گیت و روبرتو مانچینی، ۵ پنالتی زن اول تیم شان را به شرح زیر انتخاب کردند:


ایتالیا: براردی – بلوتی – بونوچی – برناردسکی - جورجینیو


انگلیس: کین – مگوایر – رشفورد – سانچو - ساکا

شرح ضربات پنالتی:

ضربه اول: ایتالیا ۱- انگلیس ۱

ایتالیا: دومنیکو براردی با یک ضربه زمینی به سمت چپ، دروازه انگلیس را برخلاف جهت حرکت پیکفورد باز کرد.


انگلیس: هری کین ضربه خود را به جایی زد که براردی زد؛ دوناروما جهت این ضربه را تشخیص داد اما نتوانست مهارش کند.

ضربه دوم: ایتالیا ۱- انگلیس ۲

ایتالیا: پیکفورد با واکنشی دیدنی، ضربه پنالتی بلوتی به سمت راست را مهار کرد.

انگلیس: مگوایر با یک شوت محکم به گوشه راست دروازه ایتالیا، پنالتی دوم تیمش را به گل تبدیل کرد.

ضربه سوم: ایتالیا ۲- انگلیس ۲

ایتالیا: بونوچی، زننده گل مساوی ایتالیا در جریان بازی با یک مکث کوتاه ضربه پنالتی خود را به گوشه بالای سمت چپ زد و پیکفورد که به خوبی جهت ضربه را تشخیص داده بود نتوانست آن را مهار کند.

انگلیس: رشفورد پنالتی خود را زمینی به گوشه سمت چپ زد؛ این ضربه با وجود اینکه دوناروما در تشخیص آن ناکام بود، به تیرک دروازه برخورد کرد.

ضربه چهارم: ایتالیا ۳- انگلیس ۲

ایتالیا: فدریکو برناردسکی، پنالتی خود را بدون دردسر و برخلاف جهت حرکت دروازه بان حریف به گل تبدیل کرد.

انگلیس: سانچو، ضربه چهارم تیمش را به سمت راست زد و دوناروما با یک شیرجه دیدنی آن را مهار کرد.

ضربه پنجم: ایتالیا ۳- انگلیس ۲

ایتالیا: جورجینیو  که در بازی با اسپانیا، پنالتی پیروز بخش تیمش را زده بود، پشت پنالتی شماره پنج ایتالیا ایستاد؛ ضربه زمینی او به سمت چپ را پیکفورد به زیبایی مهار کرد تا انگلیس در جریان بازی بماند؛ البته گلر انگلیس خوش شانس بود که توپ پس از برخورد به دستانش به جای ورود به دروازه به تیر برخورد کرد.

انگلیس: با وجود مهار نجات بخش پیکفورد، ساکا نتوانست پنالتی پنجم تیمش را به گل تبدیل کرده و کار را ۳-۳ کند؛ دوناروما مثل بازی با اسپانیا در ضربات پنالتی عالی کار کرد و این ضربه را هم به زیبایی مهار کرد تا تیمش با پیروزی در ضربات پنالتی، قهرمان یورو ۲۰۲۰ شود.

تگ ها


تیم ملی انگلیس تیم ملی ایتالیا یورو ۲۰۲۰