ایتالیا به دنبال برابری با یک رکورد ۹۰ ساله

تیم ملی ایتالیا امشب برابر ولز به دنبال دستیابی به یک رکورد ۹۰ ساله در تاریخ فوتبال خود است....

به گزارش "ورزش سه"، تیم ملی ایتالیا در صورت نباختن برابر تیم ملی ولز در مسابقه امشب می تواند با ۳۰ بازی بدون شکست، رکورددار تاریخ فوتبال این کشور شود. اگر شاگردان روبرتو مانچینی مقابل ولز مغلوب نشوند، نه تنها صدرنشینی خود در گروه اول رقابت های یورو ۲۰۲۰ را تضمین می کنند، بلکه با رکورد تیم ویتوریو پوتزو در دهه ۱۹۳۰ نیز برابری خواهند کرد.

ایتالیا در آن مقطع نیز یکی از قدرت های مهم فوتبال جهان بوده و از تاریخ ۲۴ نوامبر ۱۹۳۵ تا ۲۰ ژوئن ۱۹۳۹ و در ۳۰ بازی شکست نخورده بود. در آن دوره درخشان، آتزوری موفق به کسب عنوان قهرمانی سه تورنمنت به نام های جام بین المللی، بازی های المپیک ۱۹۳۶ و جام جهانی ۱۹۳۸ شد. تیم ویتوریو پوتزو  در آن دوران در ۳۰ بازی خود ۲۴ پیروزی و شش تساوی کسب کرد. البته نباید فراموش کرد فقط ۱۳ بازی از آن تعداد رسمی بود و باقی دوستانه محسوب می شد.

اما تیم فعلی ایتالیا از زمان باخت در لیگ ملت های اروپا مقابل پرتغال در تاریخ ۱۰ سپتامبر ۲۰۱۸ شکست ناپذیر بوده است. لاجوردی پپوشان در اینم مقطع ۲۴ پیروزی و پنج تساوی به دست آمد که ۲۳ مسابقه رسمی و فقط شش بازی دوستانه بوده است. شاگردان مانچینی در ۱۰ مسابقه خود ۱۰ پیروزی متوالی کسب کرده و در تمامی این مسابقات موفق به ثبت کلین شیت هم شده اند.

تگ ها


تیم ملی ایتالیا یورو ۲۰۲۰