ایتالیا ترسیده و این بهترین اتفاق ممکن است

سرمربی سابق تیم ملی ایتالیا معتقد است ایتالیا هر زمان ترسیده بهترین نمایش ممکن را داشته است....

به گزارش "ورزش سه"، شب گذشته در گروه C انتخابی جام جهانی منطقه اروپا، تیم ملی ایتالیا که برای صعود باید میزبان خود ایرلندشمالی را در بلفاست شکست می‌داد، در پایان ۹۰ دقیقه تلاش به نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل دست پیدا نکرد. این نتیجه در حالی رقم خورد که در دیگر بازی این گروه تیم ملی سوئیس با نتیجه ۴ بر صفر میهمانش بلغارستان را شکست داد. 

 با این نتیجه ناکامی تاریخی ایتالیا برای کسب پیروزی در خانه ایرلندشمالی تمدید شد. ایتالیایی‌ها که پیش از این یک بار در سال ۱۹۵۸ به خاطر قبول شکست ۲ بر یک در بلفاست شانس حضور در جام جهانی را از دست داده بودند، این بار هم به خاطر ناکامی در شکست دادن میزبان بریتانیایی از صعود مستقیم به جام جهانی باز ماندند.

ایتالیا اکنون باید در پلی آف به دنبال صعود باشد. آریگو ساکی مربی سابق میلان و تیم ملی ایتالیا که اتزوری را در جام جهانی ۱۹۹۴ به فینال رساند، در مورد ناکامی این تیم در پیروزی بر ایرلند شمالی گفت:« ذهن ها تحلیل رفته بود و بازیکنان با کمی غرور هم برابر ایرلند شمالی قرار گرفتند. تیم در دقایق پایانی بدون هدف و بیهوده حمله می کرد. فداکاری و بخشندگی را به مرور زمان از دست داده ایم و موفقیت از ما دور شده است. این ایتالیای یورو ۲۰۲۰ نیست و با آن فاصله دارد. شور و اشتیاق، درخشش و خوشبینی از ایتالیا فاصله گرفته است.»

ساکی ادامه داد:« این ناکامی جدید، قهرمانی ما در یورو ۲۰۲۰ را تحت الشعاع قرار خواهد داد و اگر نتوانیم به جام جهانی برویم، همه شور و نشاط ناشی از قهرمانی یورو از بین خواهد رفت. الان اما وقت برای پیدا کردن مقصر نداریم و معتقدم زمانی که ترس بر پیکر ایتالیا می افتد، تیم بهتر جواب خواهد داد. این اتفاق مثبتی است و معتقدم در پلی آف بهترین نسخه ایتالیا را خواهیم دید.»

تگ ها


تیم ملی ایتالیا ایساک ساکی