ایتالیا؛ حریف شکست‌ناپذیر با کادرفنی متفاوت

والیبالیست‌های جوان ایران روز گذشته شاهکار کردند و توانستند مقتدرانه برزیل را شکست دهند و راهی فینال مسابقات جهانی شوند، آنها در فینال باید در مقابل تیم‌ملی ایتالیا صف‌آرایی کنند....

جوانان ایران در دیدار فینال برابر تیمی به میدان می روند که در مرحله قبلی برابر آنها شکست خوردند؛ ایتالیا حریف عصر شنبه تیم ایران در شرایطی پا به فینال می گذارد که تا به این مرحله تنها در دو ست شکست خورده و نمایش بسیار خوبی در این تورنمنت از خود به نمایش گذاشته است.

به گزارش مدال، ایتالیا اما در کنار این موفقیت ها یکی از تیم های ویژه مسابقات برای هواداران والیبال به ویژه مردم ایران است و مهم ترین ویژگی این تیم را تیم فنی آن تشکیل می دهد.

مونیکا کرستا تنها سرمربی زن حاضر در این مسابقات است و تیم او تا به این لحظه بهترین نتایج را کسب کرده است. کرستا که در کنار خط اکت های زیادی دارد، در تیم کرای رم در سری آ2 ایتالیا تجربه مربی گری دارد و با موفقیت در لیگ والیبال ایتالیا که یکی از لیگ های معتبر محسوب می شود، توانسته نامی برای خود دست و پا کند تا همراه با یکی از مهم ترین چهره های تاریخ والیبال دنیا، هدایت این تیم را برای رسیدن به طلای جهان بر عهده داشت.


شاگردان کرستا در مرحله گروهی با 3 پیروزی 3 بر صفر متوالی برابر برزیل، لهستان و کانادا مقتدرانه کار خود را آغاز کردند و سپس برابر بحرین نیز این نتیجه را تکرار کردند و برای اولین مرتبه برابر ایران تیم کرستا در ست سوم طعم شکست را تجربه کرد و در ست چهارم نیز به زحمت و با نتیجه 33 بر 31 پیروز شد تا با پیروزی برابر آرژانتین راهی نیمه نهایی شده و سپس با شکست 3 بر یک روسیه به فینال رسید.
سرمربی 46 ساله تیم ایتالیا که با تیم کرای رم سال 2018 یک قهرمانی را در کارنامه خود ثبت کرده حالا برابر ایران به دنبال یک مدال طلای به مراتب مهم تر است و البته به خوبی می داند مانند دیدار مرحله گروهی برای کسب پیروزی به فاکتور شانس نیاز دارد.

 

خولیو ولاسکو آرژانتینی که در والیبال ایتالیا همواره چهره ای مهم و تاثیر گذار است، به عنوان مشاور فنی در کنار تیم ایتالیا حضور دارد و نیاز به گفتن نیست که تاثیر زیادی در رشد و پیشرفت این تیم دارد.

ببینید:
تاریخ‌سازی جوانان والیبالیست ایران با پیروزی مقابل برزیل/ ویدیو

تگ ها


تیم‌ـــوالیبال‌ـــجوانان والیبال