Banner

ایتالیا خواهان تعویق برگزاری رقابتهای یورو۲۰۲۰

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا می‌گوید در جلسه اضطراری سه‌شنبه یوفا از این سازمان خواهد خواست که برگزاری رقابتهای یورو۲۰۲۰ را به تعویق بیندازد....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، گابریله گراوینا، رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا می‌گوید روز سه‌شنبه در جلسه اضطراری یوفا که با هدف تصمیم‌گیری درباره آینده رقابتهای فوتبال در قاره اروپا برگزار می‌شود از این سازمان خواهد خواست برای کمک به بحران بوجود آمده ناشی از شیوع گسترده ویروس کرونا، برگزاری رقابتهای یورو۲۰۲۰ را به تعویق بیندازد.

در جلسه اضطراری یوفا که فردا سه‌شنبه برگزار می‌شود قرار است درباره آینده رقابتهای فوتبال اروپا در باقی‌مانده  فصل ۲۰۱۹-۲۰۲۰ تصمیم‌گیری شود. یوفا از همه ۵۵ فدراسیون عضو خود از سراسر اروپا دعوت کرده در این جلسه از طریق ویدئوکنفرانس شرکت کنند تا با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا در این باره تصمیم‌گیری کنند.

در ایتالیا با توجه به وضعیت بحرانی ناشی از ویروس کرونا، کلیه رقابتهای ورزشی تا اطلاع ثانوی به حالت تعلیق درآمده و کل کشور دست‌کم تا تاریخ ۳ آوریل در قرنطینه قرار گرفته است.

رئیس فدراسیون فوتبال ایتالیا در این باره گفت:" ما خواهان به تعویق افتادن رقابتهای یورو۲۰۲۰ خواهیم شد. ما می‌خواهیم سری را تا تاریخ ۳۰ ژوئن به پایان برسانیم. ما سعی می‌کنیم این  فصل سری آ را هر چند با تاخیر به پایان برسانیم چون معتقدیم این گزینه درست‌تر خواهد بود. با توجه به سرمایه‌گذاری‌ها و از خود گذشتگی‌های زیادی که شرکت‌های ما انجام داده‌اند درست این است که فوتبال هم هوای آنها را داشته باشد".

طبق برنامه قبلی رقابتهای یورو۲۰۲۰ قرار است در تابستان پیش رو در نقاط مختلف اروپا برگزار شود و تاریخ شروع این تورنمنت ۱۲ ژوئن اعلام شده است.

بیشتر بخوانید:

روبرتو مانچینی: ۲۰۲۱ قهرمان یورو خواهیم شد

تعیین قهرمان چمپیونزلیگ به سبک یورولیگ بسکتبال!

 

 

تگ ها


ویروس کرونا مقدماتی یورو ۲۰۲۰ کرونا فوتبال