ایتالیا می‌تواند دوباره انگلیس را در ومبلی ببرد

دینو زوف، دروازه بان اسطوره ای سابق ایتالیا، توصیه هایی برای بردن انگلیس در ومبلی به آتزوری کرده است....

به گزارش مدال و به نقل از ورزش سه، امشب و از ساعت ۲۳:۳۰ ایتالیا و انگلیس در ورزشگاه ومبلی لندن در فینال یورو ۲۰۲۰ به مصاف یکدیگر خواهند رفت. دینو زوف در حالی که در فکر دیدار سال ۱۹۷۳ دو تیم است برای ایتالیا در مورد چگونگی غلبه بر انگلیس در استادیوم ومبلی توصیه هایی دارد: "آنها ما را پیشخدمت صدا کردند، اما این بهترین روش برای آتش کردن و راه انداختن یک ایتالیایی است."

انگلیس هرگز ایتالیا را در یک تورنمنت بزرگ شکست نداده و آتزوی قبلاً در ومبلی دو بار در ۱۹۷۳ و ۱۹۹۷ پیروز شده است.

زوف در مصاحبه با کوریره دلو اسپورت گفت: "همانطور که در فیلم های وسترن می گویند شما اینجا با خونسردی و قلبی آتشین پیروز می شوید. در سال ۱۹۷۳ پیروزی خیلی سخت تر بود، چرا که ما هرگز انگلیس را در خاک خودش شکست نداده بودیم و آنها هنوز خودشان را مالک فوتبال می دانستند. ومبلی مثل یک معبد ممنوعه بود.

آنها ما را پیشخدمت صدا کردند و فکر می کردند که این توهین آمیز است، اما نمی دانستند که بهترین روش برای به راه انداختن یک ایتالیای این است که او را عصبانی کنی. پیروزی خیلی خاصی بود، البته بازی دوستانه بود اما این باور را به ما داد که می توانیم هر تیمی را شکست دهیم."

اکنون شرایط بسیار متفاوت است زیرا در پایان ۹۰ دقیقه، وقت های اضافی و یا حتی ضربات پنالتی یک قهرمانی اروپا وجود دارد که منتظر یکی از دو حریف است.

زوف افزود: "انگلیس در خانه خود بازی می کند، بنابراین ممکن است برای آنها شانس بیشتری قائل باشید، اما مطمئناً می توانیم آنها را شکست دهیم. ایتالیا به هیچ وجه تیم ضعیف تری نیست، کاملاً برعکس. ما کیفیت، تجربه و شخصیت داریم و اطمینان دارم که می توانیم پیروز شویم.

از برخی جهات حتی ممکن است اینکه ۶۰،۰۰۰ نفر علیه شما تشویق کنند به شما کمک کند. این جمعیت حاضر در ورزشگاه نیست که گل به ثمر می رساند و فشار زیادی را که به بازیکنان انگلیس وارد می شود فراموش نکنید. تصور کنید اگر آنها برنده نشوند...

من هنوز نم نم باران، شب سرد، گل پیروزی فابیو کاپلو و شادی غیرقابل کنترل هموطنانمان را که به انگلیس مهاجرت کرده بودند به خاطر دارم. بازی در ومبلی برای هر بازیکنی یک رویاست، به همین دلیل است که من به آتزوری می گویم از لحظه لحظه اش لذت ببرند و ترس نداشته باشند."

زوف در پاسخ به این سوال که کدام بازیکن می تواند در دیدار فینال تفاوت ایجاد کند و سرنوشت ساز باشد، گفت: "رحیم استرلینگ خیلی خوب با توپ دریبل می زند. ما نباید به او فضا بدهیم، در غیر اینصورت متوقف کردن او سخت خواهد بود."

ایتالیا پیش از این فقط یک بار در سال ۱۹۶۸ قهرمان یورو شده است، اما این تیم در سال ۲۰۰۰ با سرمربیگری زوف به فینال رسید و سپس در سال ۲۰۱۲ نیز دوباره به فینال رسید.

زوف اضافه کرد: "نکته مهم در مورد آتزوری اتحاد آنها به عنوان یک تیم است، آنها هیچ ستاره ای ندارند و هر کسی که وارد زمین شود بیشترین تلاش خود را می کند. می توانید اشتیاق آنها را برای خلق شگفتی حس کنید."

جی‌جی دوناروما، نه تنها در یورو ۲۰۲۰، بلکه در تمام طول ۳۳ بازی بدون شکست آتزوری سنگربان این تیم بوده است.

زوف درباره دوناروما گفت: "او یک یوروی خارق العاده را پشت سر می گذارد. جی‌جی از کیفیت فوق العاده ای برخوردار است، اما اکنون احساس می شود که به مرحله بلوغ نیز رسیده است که می تواند او را به یکی از بهترین های همه دوران ها تبدیل کند. من از پیشرفت او در بیرون آمدن از دروازه و کنترل دفاع تحت تأثیر قرار گرفته ام، شما می توانید نتیجه کار او را ببینید."

بیشتر بخوانید:

دینو زوف: شانس انگلیس برای قهرمانی بیشتر است

روزنامه‌های ایتالیایی و حماسه‌سرایی برای دو فینال

 

 

تگ ها


تیم ملی ایتالیا روبرتو مانچینی یورو ۲۰۲۰ دینوزوف فوتبال جهان جان لوئیجی دوناروما فوتبال