ایتالیا – یونان؛ قیام پسران مانچینی

آیا ایتالیای مانچینی می‌تواند رکورد صددرصد بردش در انتخابی یورو را ادامه بدهد؟...

آیا ایتالیای مانچینی می‌تواند رکورد صددرصد بردش در انتخابی یورو را ادامه بدهد؟

یکسال پیش تیم ملی ایتالیا شرایط خوبی نداشت. آتزوری حذف شده از جام جهانی 2018 و نسل پیرمردهای ایتالیایی که به نظر می‌رسید فوتبال ایتالیا برای پیدا کردن جانشین برای آنها دچار چالش شده است. اما ورود روبرتو مانچینی همه چیز را عوض کرد. ایتالیای مانچینی پوست‌اندازی کرد و با جوانانی مثل نیکولا بارلا، استفانو سنسی، دوناروما و فدریکو کیه‌زا میانگین سنی‌اش را پایین آورد. نتیجه این تغییرات حالا در نتایج آتزوری قابل مشاهده است. 6مسابقه در انتخابی یورو و شش برد مقتدرانه. زدن 18گل و خوردن تنها 3گل. نتایج شاگردان مانچینی در گروهی که رقبای تقریبا سختی مثل فنلاند احیا شده با آقای گل این روزهای لیگ جزیره – تیمو پوکی- و بوسنی و هرزگوین با ستاره‌هایی مثل پیانیچ و ژکو در آن حضور دارند، قابل اعتناست. ایتالیا امشب در خانه باید برای نگه داشتن رکورد صددرصد برد مقدماتی یورو یونان را از پیش‌رو بردارد.

یونان برخلاف ایتالیا اوضاع خوبی در گروه ندارد. نسل طلایی یونان بعد از قهرمانی در یورو 2004 ذره‌ذره افت کردند و این سیر قهقرایی حالا آنها را تا رتبه پنجم گروه شش تیمی تنزل داده و اگر لیختن اشتاین نبود، شاید یونان قعرنشین بود. یونان خالی از ستاره امشب تنها ستاره این روزهایش – مانولاس- را هم در اختیار ندارد و کار سختی برای متوقف کردن شاگردان مانچینی در وزرشگاه المپیکوی رم خواهد داشت. این احتمالا آخرین فرصت یان وانت شیپ، سرمربی هلندی یونان است که آخرین روزنه‌های امید را هم برای صعود تیمش به یورو2020 باز نگه دارد. روزنه‌های امیدی که اگر با شکست مقابل ایتالیا مسدود شود، سرمربی سابق ملبورن سیتی استرالیا و گوادالخارای مکزیک شغلش را از دست خواهد داد.

***

ترکیب احتمالی ایتالیا: دوناروما، اسپیناتزولا، آچربی، بونوچی، دی آمبروسیو، وراتی، جورجینیو، بارلا، برناردسکی، ایموبیله، کیه‌زا

ترکیب احتمالی یونان: ولاچیدیموس، استافیلادیس، باکاکیس، سیواس، کوربلیس، مانتالوس، زکا، بوچالاکیس، وروسای،کولوریس، دونیس

تگ ها


یادداشت یادداشت‌های اختصاصی پیش بازی فوتبال