ایجاد امید و انگیزه با برپایی اردوهای تیم ملی کشتی/هدف المپیک است

مدعی وزن ۱۲۵ کیلوگرم تیم ملی کشتی آزاد معتقد است برپایی اردوهای آماده سازی تیم ملی باعث ایجاد امید و انگیزه بین کشتی‌گیران شده است....

به گزارش خبرنگار مهر، امیرحسین زارع یکی از مدعیان جوان و آینده‌دار سنگین وزن تیم ملی کشتی است که ثابت کرده می‌تواند جانشین مطمئنی برای بزرگان باتجربه و پرافتخار این وزن باشد. وی که در دوران محدودیت‌های کرونایی مثل دیگر آزادکاران کشورمان مجبور به تمرینات انفرادی بود، پس از مدتها توانست با حضور در لیگ برتر، خودی نشان دهد و دوباره در مسیر رسیدن به موفقیت گام بردارد.

در همین راستا امیرحسین زارع همزمان در حاشیه اردوی تیم ملی کشتی آزاد برای حضور در رقابتهای قهرمانی آسیا به خبرنگار مهر گفت: از اینکه اردوهای تیم ملی دوباره آغاز شده بسیار خوشحالم چراکه می‌توانیم بدون نگرانی در خانه کشتی در شرایط قرنطینه و ایمن به تمرین بپردازیم و دغدغه‌های حاشیه‌ای در خصوص کرونا را نداشته باشیم. به همین دلیل باید از مسئولان فدراسیون تشکر کنیم که با تمهیدات لازم توانستند زمینه برگزاری تمرینات تیم ملی را مهیا کنند.

وی در ادامه گفت: من همچنان به عنوان یک مدعی جوان و آینده دار باید تلاش کنم که به اهدافم برسم و مطمئناً در این راه از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهم کرد. ضمن اینکه تعویق در برگزاری المپیک هم تا حد فراوانی به سود من شد تا در این مدت، هم به تجربیاتم اضافه شود و هم بتوانم به عنوان یک مدعی، وارد میدان رقابت با دیگر رقبای سنگین وزن تیم ملی بشوم.

آزادکار سنگین وزن اردوی تیم ملی افزود: در این مدت به خوبی توانستم نقاط ضعف و قوت خودم را شناسایی و برای آنها برنامه ریزی کنم. طبیعتاً حضور در اردوی تیم ملی هم می‌تواند تا حد زیادی بر پیشرفت من تأثیر داشته باشد و مرا با امید و انگیزه بیشتری به سوی آینده هدایت کند. سال گذشته را به نحوی پشت سر گذاشتم که مرا به عنوان یک کشتی‌گیر ناشناخته می‌خواندند، اما توانستم با شکست رقبای خوبی در سنگین وزن، عملکرد مناسبی داشته باشم و وارد گردونه مدعیان تیم ملی بشوم.

زارع در ادامه با تاکید بر جبران شکست در انتخابی تیم ملی گفت: من بنا به دلایلی در رقابتهای انتخابی در مصاف با امین طاهری متحمل شکست شدم که مطمئناً با تمام وجود برای جبران این ناکامی تلاش خواهم کرد. البته من قبل از دیدار با طاهری در مصاف انتخابی، دو کشتی سخت و سنگین را برابر پرویز هادی و یدالله محبی پشت سر گذاشتم که با پیروزی هم راه بود، اما واقعاً بدنم خسته شد و در ادامه نتیجه را به طاهری واگذار کردم.

وی خاطر نشان کرد: البته این موضوع توجیه خوبی برای شکست نیست، چراکه طاهری حریف باتجربه‌تری نسبت به من بود و حالا باید با تلاش و تمرینات بیشتر و سخت‌تر این شکست را جبران کنم.

وی در پایان گفت: تمام فکر و ذهن من معطوف به حضور در المپیک است که باید برای رسیدن به این هدف بزرگ، ابتدا طبق برنامه‌ریزی بهتر و دقیق‌تر عمل کنم و بعد از رسیدن به دوبنده تیم ملی، برای رسیدن به هدف نهایی یعنی حضور در المپیک و کسب یک مدال خوشرنگ گام بردارم.

تگ ها


امیرحسین زارع کشتی آزاد اردوی تدارکاتی