ایران،قدرت سوم فوتسال جهان شد

تیم ملی فوتسال کشورمان با برتری مقابل پرتغال به مقام سوم جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا رسید تا برای نخستین بار فوتسال ایران در جمع تیم های برتر جهان قرار بگیرد ......

تیم ملی فوتسال کشورمان با برتری مقابل پرتغال به مقام سوم جام جهانی ۲۰۱۶ کلمبیا رسید تا برای نخستین بار فوتسال ایران در جمع تیم های برتر جهان قرار بگیرد.

به گزارش مدال به نقل از تسنیم، تیم ملی فوتسال کشورمان در دیدار رده بندی رقابت های جام جهانی 2016 کلمبیا از ساعت 20:30 دیشب (شنبه) برای کسب مدال برنز و مقام سومی این رقابت ها در سالن کولیسئو ال پوبلوی شهر کالی به مصاف پرتغال رفت، دیداری که شاگردان ناظم الشریعه با نتیجه 2 ــ 2 آن را پایان دادند تا بازی به ضربات پنالتی برود. تیم ایران اما در ضربات پنالتی 4 بر 3 پیروز شد و به مقام سوم جهان رسید.

محمد ناظم الشریعه، سرمربی تیم ملی فوتسال کشورمان در این دیدار و از ابتدا از علیرضا صمیمی، اصغر حسن زاده، احمد اسماعیل پور، فرهاد توکلی و مهدی جاوید در ترکیب استفاده کرد.

این دیدار در حالی که در نیمه نخست با تساوی بدون گل خاتمه یافته بود، در نیمه دوم با نمایش خوب پرتغالی ها آغاز شد. دو گل زودهنگام کاردینال در 48 ثانیه ابتدایی نیمه دوم، بازیکنان ایران را غافلگیر کرد. در ادامه و در دقیقه 25 بازی نیز محمد سنگ سفیدی از تیم ایران و میگوئل از پرتغال به دلیل درگیری با یکدیگر با کارت قرمز مستقیم داور مواجه شدند.

در حالی که دو تیم چهارنفره کار خود را دنبال کردند، افشین کاظمی توانست با یک شوت غافلگیرکننده اولین گل ایران را به ثمر برساند. در ادامه بازیکنان ایران برای جبران نتیجه تلاش زیادی کردند و در نهایت مهدی جاوید بود که در دقیقه 35 توانست از روی ضربه ایستگاهی کار را به تساوی بکشاند. بازی در نهایت با نتیجه تساوی 2 ــ 2 خاتمه یافت تا ضربات پنالتی تیم پیروز را مشخص کند.

براساس این گزارش، در ضیافت پنالتی ها کاردینال اولین ضربه را برای پرتغال تبدیل به گل کرد و اولین پنالتی ایران هم توسط حسن زاده گل شد. ضربه دوم پنالتی پرتغالی ها توسط سپهر محمدی مهار شد و پنالتی دوم ایران هم توسط محمد طاهری به تیر دروازه خورد.

در سومین پنالتی پرتغالی ها موفق شدند ضربه خود را تبدیل به گل کنند و طیبی هم برای ایران گلزنی کرد. پس از تساوی در سه ضربه ابتدایی، کار به ضربات تک تک رسید که اولین پنالتی پرتغالی ها در این ضربات تبدیل به گل شد و افشین کاظمی هم به زیبایی پنالتی خود را گل کرد.

سپهر محمدی دومین ضربه پنالتی تکی و پنجمین پنالتی پرتغالی ها را مهار کرد و احمدی هم پنالتی ایران را به تیر دروازه کوبید. ششمین ضربه پنالتی پرتغالی ها به تیر دروازه برخورد کرد و به بیرون رفت، اما مهدی جاوید پنالتی خود را تبدیل به گل کرد، بدین ترتیب ایران در مجموع 6 بر 5 پیروز و در جام جهانی 2016 کلمبیا سوم شد.

تگ ها


فوتبال